لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۱

افشای مشخصات آیفون ۱۴؛ ظرفیت باتری بیشتر شده است


آرشیو
آرشیو

افشای اطلاعات غیررسمی درباره مشخصات گوشی‌های جدید «آیفون ۱۴» نشان‌دهنده بهبود جزئی در باتری‌ برخی مدل‌ها و کاهش ظرفیت باتری در یک مدل دیگر است.

به دلیل غیررسمی بودن این اطلاعات، ظرفیت‌های ادعا شده برای باتری هر چهار مدل آیفون ۱۴ که توسط دو منبع خبری مستقل در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، تفاوت‌هایی دارند.

با این حال علی‌رغم تفاوت‌ در اطلاعات ارائه شده، به‌صورت کلی ظرفیت باتری جدید آیفون ۱۴، یک درصد، و ظرفیت باتری آیفون ۱۴ پرو سه درصد افرایش یافته است، ولی از ظرفیت باتری آیفون ۱۴ پرومکس یک درصد کاسته شده است.

یکی از شایعات منتشر شده، عرضه آیفون ۱۴ مکس به‌عنوان جایگزینی برای آیفون ۱۳ مینی است ولی با توجه به تفاوت سایز آنها، امکان مقایسه‌ طراحی این دو مدل وجود ندارد.

آرشیو
آرشیو

با استناد به این اطلاعات درز کرده، می‌توان گفت که آیفون ۱۴ باتری بزرگ‌تری نسبت به آیفون ۱۴ پرو دارد، این در حالی است که ظاهرا بدنه این گوشی‌ها تغییر نکرده است.

چنین حالتی برای آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو نیز وجود داشت که شاید امتیازی برای بلوک دوربین بزرگتر مدل پرو با یک دوربین تله‌فوتو باشد.

مدل جدید آیفون ۱۴ مکس ظاهرا بیشترین ظرفیت باتری را خواهد داشت، اما در مقایسه با آیفون ۱۴ پرو مکس، فقط اندکی ظرفیت بیشتر دارد. در نتیجه این مدل می‌تواند بهترین عمر باتری را در بین مدل‌های جدید آیفون ۱۴ داشته باشد.

البته باید در نظر داشت که با توجه به گزینه صرفه‌جویی در مصرف باتری که صفحه نمایش تطبیقی فعال می‌شود، آیفون ۱۴ پرو مکس همچنان می‌تواند گزینه بهتری نسبت به آیفون ۱۴ مکس باشد.

گوشی‌های آیفون ۱۳
گوشی‌های آیفون ۱۳

در مورد مدل‌های پرو مکس، آیفون ۱۳ پرو مکس باتری ۴۳۵۲ میلی آمپر ساعتی دارد، بنابراین طبق این شایعه، آیفون ۱۴ پرو مکس در واقع ۲۹ میلی آمپر ساعت کاهش می‌یابد.

البته تا حدی غافلگیر کننده است که اپل ظرفیت باتری خود را به این صورت کاهش می‌دهد، اما این موضوع به معنای از دست رفتن موقعیت آیفون ۱۴ پرو مکس به‌عنوان یکی از بهترین عملکردها در رتبه‌بندی عمر باتری گوشی‌ها نیست.

باید توجه داشت که علی‌رغم این کاهش ظرفیت، باتری این مدل همچنان بزرگ است و با توجه به شایعات موجود می‌توان گفت که به احتمال زیاد مدل‌های پرو باتری‌های ماندگارتری نسبت به مدل‌های غیر پرو دارند.

انتظار می‌رود که گوشی‌های جدید آیفون ۱۴ به رسم همیشگی شرکت اپل پس از برگزاری مراسم رونمایی رسمی، در پاییز روانه بازار شوند.

XS
SM
MD
LG