لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۴

«فراری» آهسته‌تر از رقبای خود به سوی تولید خودروهای برقی می‌رود


یک خودرو اسپرت هیبریدی فراری مدل SF90 Stradale در نمایشگاه زوریخ، سوئیس - نوامبر ۲۰۲۱
یک خودرو اسپرت هیبریدی فراری مدل SF90 Stradale در نمایشگاه زوریخ، سوئیس - نوامبر ۲۰۲۱

«فراری» برخی از سریع‌ترین خودروهای لوکس جهان را می سازد، ولی این شرکت ایتالیایی با سرعت کمتری به سمت آینده خودروهای تمام برقی پیش می‌رود. تلاش فراری این است که ابتدا معایب این فناوری را، در مقایسه با کیفیت و کارآیی موتورهای قدرتمند سوخت فسیلی، رفع کند.

به گزارش رویترز، مدیران فراری این ماه در یک جلسه سرمایه‌گذاران نوید عصر جدیدی در این خودروسازی را دادند؛ این که اولین خودرو تمام برقی آنها در سال ۲۰۲۵ به بازار خواهد آمد.

اما برخلاف برخی از رقبای در صنعت خودروسازی، فراری هنوز نقشه‌ای را برای حرکت به سمت تمام برقی کردن موتورهایش ارائه نداده است و در حال حاضر، هنوز موتورهای احتراقی پر سر و صدا، قلب اصلی این خودروها هستند.

به گفته یک منبع آشنا با برنامه‌های تجاری فراری، خط تولید جدید فراری بر روی خودروهای الکتریکی‌ تمرکز کرده است که به افزایش تولید سالانه کارخانه آنها در شهر مارانلو، در ایتالیا تا ۳۵ درصد کمک کند و تولیدات آنها را از ۱۱,۱۵۵ دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۱ به ۱۵,۰۰۰ خودرو در سال ۲۰۲۵ افزایش بدهد و در نتیجه سود بیشتری را برای آنها به ارمغان آورد.

فراری مدل SF90 Stradale
فراری مدل SF90 Stradale

این خودروساز به سرمایه‌گذاران گفته است که هدفش رساندن حاشیه سود اصلی از ۳۵.۹ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۳۸ تا ۴۰ درصد در سال ۲۰۲۶ است.

خط تولید فراری نیز از ۱۲ مدل امروز به ۱۷ مدل در سال ۲۰۲۶ افزایش می یابد.

فراری مدل SF90 Stradale
فراری مدل SF90 Stradale

اما اکثر مدل‌های جدید، حداقل در ابتدا، موتور احتراقی (با سوخت فسیلی) خواهند داشت. هر چند برخی از آنها ممکن است هیبریدی باشند.

فراری در حال حاضر چهار مدل پلاگین هیبریدی در خط تولید خود دارد.

XS
SM
MD
LG