لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

آمریکا صدها هزار دز واکسن آبله میمون وارد می‌کند


دریافت واکسن آبله میمون. آرشیو
دریافت واکسن آبله میمون. آرشیو

سازمان غذا و دارو آمریکا اعلام کرد بازرسی این سازمان از کارخانه تولید کننده واکسن آبله میمون در خارج از این کشور تکمیل شده است و انتظار می‌رود هزاران دز دیگر از این واکسن به زودی به ایالات متحده صادر شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، هزاران نفر در نیویورک، کالیفرنیا، و برخی نقاط ایالات متحده در انتظار فرصتی برای دریافت واکسن هستند و نگرانی‌ها در مورد دسترسی محدود به این واکسن دو دزی افزایش یافته است.

دولت ایالات متحده بیش از ۱.۱ میلیون دز کامل از واکسن تولید شده توسط شرکت داروسازی «باوارین نوردیک» در دانمارک را خریداری کرده است. اما این شرکت اوایل این هفته اعلام کرد قبل از اینکه بتواند دزهای بیشتر را به ایالات متحده صادر کند، نیاز به مجوز از بازرسی در محل سازمان غذا و داروی آمریکا دارد.

یک سخنگوی سازمان غذا و دارو اواخر روز چهارشنبه اعلام کرد که تنظیم کنندگان «بازرسی از کارخانه شرکت [داروسازی] را تسریع و تکمیل کردند.»

شرکت باوارین نوردیک قبلاً ۳۰۰ هزار دز واکسن را به ایالات متحده ارسال کرده بود.

مقامات ایالتی و محلی آمریکا می‌گویند که ذخایر محدود واکسن از تعداد فزاینده افرادی که می‌خواهند واکسینه شوند کمتر است و این شکاف در عرضه و تقاضا، نگرانی در مورد گسترش ویروس آبله میمون را دوچندان کرده است.

XS
SM
MD
LG