لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۹

ارزیابی تحریم‌های گسترده‌تر علیه روسیه توسط اتحادیه اروپا


دیپلمات‌های اتحادیه اروپا روز پنجشنبه، ارزیابی تحریم‌های جدید علیه روسیه، از جمله پیشنهادی که بر مبنای آن خرید هرگونه سهام یا اوراق قرضه ارائه شده توسط بانک‌های عمده روسیه را ممنوع می‌کند - را آغاز کردند.

روزنامه فایننشال تایمز (Financial Times) روز چهارشنبه در گزارشی، با اعلام این خبر نوشت این اقدامات تنبیهی، در قالب یک پیشنهاد ۱۰ صفحه‌ای، توسط کمیسیون اروپا تهیه و بین کشورهای عضو آن اتحادیه تکثیر شده است که در آن همچنین بانک‌های روسیه از انتشار اوراق بهادار جدید در بازارهای مالی اروپایی منع شده و از استفاده آنها از بازار سهام لندن و بازارهای سهام دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور تامین منابع مالی از کشورهای غیراروپایی، جلوگیری خواهد شد.

به گزارش فاینشنشال تایمز این بسته پیشنهادی البته شامل اوراق‌های رسمی ارائه شده توسط دولت روسیه، به دلیل احتمال اقدام متقابل توسط مسکو برای خرید اوراق بهادرا اروپایی، نخواهد شد.

اتحادیه اروپا تاکنون محدودیت‌هایی را در زمینه صدور روادید و همچنین مسدود کردن دارایی‌های بیش از ده‌ها شخصیت روسی و اوکراینی به خاطر نقش آنها در بحران اوکراین، اعمال کرده است؛ اما تاکنون از اعمال تحریم‌های مستقیم علیه بخش‌های اقتصادی روسیه خودداری کرده است.

با این حال، این تحریم‌های اتحادیه اروپا، بسیار گسترده‌تر از تحریم‌هایی است که ایالات متحده علیه روسیه در ماه جاری میلادی وضع کرده است، که تنها دو بانک روسی را هدف قرار داده‌اند.

XS
SM
MD
LG