لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۲

صف‌های طولانی رای‌دهندگان آمریکایی همزمان با نزدیک شدن به پایان رای‌گیری پیش از موعد


یکی از شعبه های رای گیری در شهر واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا.
یکی از شعبه های رای گیری در شهر واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا.

با اینکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه ۱۸ آبان برگزار می شود اما در چندین ایالت آمریکا رای گیری پیش از موعد بخصوص برای کسانی که روز انتخابات امکان شرکت در رای گیری را ندارند، آغاز شده است. در برخی از ایالت ها این مهلت رای گیری پیش از موعد رو به پایان است و به همین دلیل مردم در صف های طولانی در مقابل شعب رای گیری حضور یافته اند.

شهر واشنگتن دی سی از جمله این شهرهاست که رای گیری پیش از موعد در آن روز جمعه ۱۴ آبان به پایان می رسد. از صبح جمعه در مقابل حدود ده شعبه اصلی رای گیری پیش از موعد این شهر، هزاران نفر در صف های طولانی حضور یافتند تا بلکه بتوانند رای خود را در روزی غیر از سه شنبه آینده به صندوق بیاندازند.

خبرنگار ما از دست کم سه شعبه رای گیری در عصر جمعه گزارش داد که صد ها نفر در این صف های طولانی حضور داشتند.

گزارش تصویری:

براساس قوانین فدرال، آرای کسب شده محفوظ نگه داری می شود و روز سه شنبه با آرای آن روز شمارش می شود.

روز پنجشنبه آخرین فرصت آرای پیش از موعد در ایالت مریلند نیز با حضور و صف های طولانی رای دهندگان همراه بود. تگزاس، یوتا و ماساچوست از جمله ایالت هایی هستند که رای گیری پیش از موعد در آنها در روز جمعه به پایان می رسد. همچنین فلوریدا، ویرجینیای غربی، کارولینای شمالی، نیومکزیکو و اوکلاهما تا روز شنبه ۵ نوامبر مهلت رای گیری پیش از موعد دارند.

انتخابات سراسری آمریکا از هفت صبح در شرق آمریکا در روز سه شنبه ۱۸ آبان آغاز می شود و تا ساعت ۸ شب در غرب آمریکا ادامه میابد.

چهار نامزد روی برگه های رای انتخابات سراسری هیلاری کلینتون، دونالد ترامپ، گری جانسن و جیل استاین هستند که رقابت اصلی بین کلینتون و ترامپ است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG