لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۴

تلاش ستاد هیلاری کلینتون برای عبور از پرونده ایمیل ها، ۱۰ روز مانده به انتخابات


ماجرای ایمیل های هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری در یک سال اخیر و در طول تبلیغات انتخاباتی او چندین بار به مطرح شده است، اما ستاد انتخاباتی او موفق شده از عهده اتهامات رسانه ها و همچنین رقیب انتخاباتی خود بر آید.

اما با توجه به خبر روز جمعه در رابطه با باز شدن دوباره این پرونده از سوی اف بی آی، و در حالی که تنها ۱۰ روز به انتخابات مانده، ستاد خانم کلینتون با چالش جدیدی روبرو شده است. پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، در ماه ژوئن گذشته اعلام کرده بود که پرونده ایمیل ها بسته شده و اتهامات حقوقی علیه خانم کلینتون دیگر وارد نیست.

جیمز کومی رئیس اف بی آی، روز جمعه ۷ آبان از بررسی دوباره پرونده ایمیل های هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین دولت باراک اوباما خبر داد. آنچه موجب باز شدن دوباره پرونده شده، دسترسی اف بی آی به ایمیل هایی جدیدی در رابطه با این پرونده است.

ایمیل های جدید در ادامه تحقیقاتی غیر مرتبط و جداگانه، که بر روی پرونده آنتونی وینر همسر سابق هما عابدین، صورت گرفته پیدا شده اند. این ایمیل ها بر روی کامپیوتر متعلق به آقای وینر که توسط اف بی آی ضبط شده پیدا شده اند.

خانم کلینتون در واکنش به خبر منتشر شده از سوی اف بی آی و در یک کنفرانس خبری در روز جمعه، رئیس اف بی آی را به چالش کشید و از او خواست تا جزئیات دقیق تحقیقات جدید را منتشر کند.

وی گفت، «ما ۱۱ روز بیشتر تا انتخابات که می توان گفت یکی از مهمترین انتخابات عصر ماست فاصله نداریم. رای گیری ها در کشور آغاز شده است. بنابراین، مردم آمریکا شایسته این هستند که از این واقعیات به طور کامل و به سرعت آگاه شوند.»

خانم کلینتون همچنین گفته است که اف بی آی هنوز در رابطه به تحقیقات جدید با او و مشاورانش تماسی نگرفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG