لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۴

۷ روز به انتخابات، آرای زودهنگام؛ تاکنون ۲۲ میلیون آمریکایی رای داده اند


هشت روز مانده به روز رسمی رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به گزارش روزنامه نیویورک تایمز تا روز دوشنبه، بیش از ۲۲ میلیون آمریکایی رای خود را صندوق ها انداخته اند.

در برخی ایالت ها شمار شرکت کنندگان زودهنگام در انتخابات کمتر از زمان مشابه در انتخابات قبلی در سال ۲۰۱۲ است و در برخی ایالت ها مانند تگزاس، جورجیا، آریزونا، ویسکانسین، ویرجینیا و مین شمار آرای زودهنگام بیشتر از دوره قبل است.

نیویورک تایمز می گوید آمار نشان می دهد که تقریبا در تمامی ایالت ها آرای زودهنگام در میان رای دهندگان لاتین تبار افزایش و در میان جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله کاهش داشته و شمار رای دهندگان آفریقایی تبار در بسیاری از ایالت ها کم شده است.

آمار همچنان حاکی است شمار رای دهندگان در روند رای گیری زودهنگام در کارولینای شمالی افزایش زیادی داشته است.

خبرنگار صدای آمریکا در این ایالت جنوبی می گوید حامیان دو حزب دمکرات و جمهوریخواه در این ایالت انگیزه زیادی دارند و دوشادوش در رای گیری شرکت دارند. این ایالت در نتیجه انتخابات تاثیر تعیین کننده دارد.

این درحالی است که نیویورک تایمز با استناد به آمار آرای زودهنگام می گوید که وضع هیلاری کلینتون در چندین ایالت مردد بهتر از دونالد ترامپ است.

این روزنامه می گوید این سبقت نامزد حزب دمکرات در سایه سازمان یافتگی فعالیت حزب در ایالات و همچنین کاهش جنجال بر سر نامه جیمز کومی، رئیس اف بی آی مبنی بر ازسرگیری بررسی پرونده ایمیل های خانم کلینتون است.

کارشناسان پیش بینی می کنند که ۴۶ میلیون آمریکایی در انتخابات زودهنگام شرکت کنند. آنان می گویند به طور کلی ۱۲۵ میلیون آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت خواهند کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG