لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۸

«۵۰ درصد» از ریه مصطفی دانشجو، درویش زندانی از کار افتاده است


مصطفی دانشجو، وکیل دادگستری و از دراویش گنابادی زندانی- عکس آرشیوی
مصطفی دانشجو، وکیل دادگستری و از دراویش گنابادی زندانی- عکس آرشیوی

وکیل «مصطفی دانشجو» وکیل دادگستری و از دراویش گنابادی زندانی می‌گوید بر اساس آزمایش‌های پزشکی «۵۰ درصد» از ریه آقای دانشجو از کار افتاده و باید تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرد اما مسئولین از اعزام او به بیمارستان برای مداوا جلوگیری می‌کنند.

«علی شریف‌زاده» وکیل مصطفی دانشجو، روز سه‌شنبه ۲ بهمن در گفت‌وگو با صدای آمریکا گفت که بر اساس «سوابق و اسناد پزشکی موجود در بهداری زندان اوین» موکلش وضعیت جسمی مناسبی ندارد و از بیمارهای متعددی رنج می‌برد که باید تحت نظر پزشک متخصص معالجه شود.

علی شریف‌زاده به صدای آمریکا گفت: ما چندین بار با ارسال نامه به کمیسیون پزشکی و سرپرست زندانیان سیاسی و امنیتی در زندان اوین درخواست کردیم که آقای دانشجو را به مراکز درمانی اعزام کنند، اما تا این لحظه پاسخی دریافت نکردیم.

گفت‌وگو صدای آمریکا با علی شریف‌زاده در رابطه با مصطفی دانشجو وکیل دادگستری
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

مصطفی دانشجو تیرماه ۹۷ با حکم بازپرس شعبه ۳ دادسرای امنیت بازداشت و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی مقیسه به اتهام اجتماع و تبانی بر علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به هشت سال زندان محکوم شده است.

به گفته آقای شریف‌زاده، هفته گذشته در پی تشدید بیماری گوارشی مصطفی دانشجو، مسئولین زندان تنها او را به بهداری زندان اوین اعزام و پس از تزریق یک سرم و آمپول مجددا او را به داخل بندهای زندان برگرداندند.

پیشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در یادداشتی که مرداد سال جاری در روزنامه «یو اس ای تودی» منتشر شد، ضمن اشاره به سرکوب منتقدان و معترضان در ایران گفت، صدها درویش در ایران به دلیل عقایدشان کماکان در زندان هستند و شماری از آنها به دست نیروهای بی‌رحم امنیتی کشته شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG