لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۸

کاهش خرید مصرف کنندگان آمریکایی طی ماه ژانویه


گزارش های اقتصادی تازه حاکی از ‌آن است که طی ماه ژانویه (ماه گذشته میلادی) برای دومین ماه متوالی، شهروندان آمریکایی کمتر خرج کرده اند که نشانی از کاهش پویایی و فعالیت اقتصادی آمریکاست.

گزارش های پیشین نشانگر آن بود که طی ماه دسامبر(ماه آخر سال گذشته) میزان هزینه مصرف کنندگان یک دهم درصد نسبت به ماه های پیش از آن کاهش یافته بود و تداوم این کاهش مصرف طی ماه ژانویه حاکی از افت نسبی فعالیت اقتصادی در این کشور است.

۷۰ درصد تحرک اقتصادی آمریکا مرهون خرید مصرف کنندگان است و از این روی، میزان هزینه ای که مصرف کنندگان می کنند، مورد توجه دقیق اقتصاددانان است، چرا که شاخص مهمی برای تشخیص میزان پویایی و فعالیت اقتصاد جامعه تلقی می شود.

برخی اقتصاددانان معتقدند که زمستان سخت و سردی که اغلب نقاط آمریکا را فراگرفته، ممکن است بخشی از علت کاهش خرید مصرف کنندگان آمریکایی طی چند ماه اخیر باشد

از سوی دیگر گزارشی دیگر حاکی از آن است که بر شمار شهروندانی که برای نخستین بار است که تقاضای بیمه و مزایای بیکاری می کنند، تنها طی هفته گذشته ۸۰۰۰ مورد افزوده شده است که نشانی از افزایش موارد بیکاری طی چند هفته اخیر است.

این درحالی است که نرخ بیکاری در آمریکا به پایین ترین میزان خود طی پنج سال اخیر رسیده و طی ماه گذشته حدود ۶.۶ درصد گزارش شده است.
XS
SM
MD
LG