لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۶

کریس کریستی، نامزد جمهوری‌خواه، در اسرائیل: درخواست‌های آتش‌بس بی‌معنی است


کریس کریستی، از نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. (آرشیو)
کریس کریستی، از نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. (آرشیو)

کریس کریستی، از داوطلبان کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات سال ۲۰۲۴ ریاست‌ جمهوری آمریکا ، روز یکشنبه ٢١ آبان درخواست‌های آتش‌بس در جنگ میان اسرائیل و حماس را بی‌معنی خواند.

کریستی که به اسرائیل سفر کرده است، گفت اگر حماس آتش‌بس پیشین را با حمله ۱۵ مهر خود نقض نکرده بود، اکنون شرایط آرام بود.

به دنبال درگیری‌های اردیبهشت سال ۱۴۰۰ میان اسرائیل و ستیزه‌جویان فلسطینی، آتش‌بس برقرار شده بود و حمله مرگبار ۱۵ مهر حماس آن آتش‌بس را نقض کرد.

فرماندار سابق ایالت نیوجرسی در جریان بازدید از کیبوتص «کفار عزه» که مورد حمله حماس قرار گرفته بود، گفت تا زمانی که تهدید خشونت علیه مردم اسرائیل وجود دارد، نمی‌توان انتظار داشت دولت این کشور عملیات خود را متوقف کند و اینکه «درخواست‌های آتش‌بس بی‌معنی است.»

این سیاستمدار کهنه‌کار جمهوری‌خواه فت میلیون‌ها آمریکایی سبعیت‌های ارتکاب‌یافته در ۱۵ مهر را درک می‌کنند و حامی مردم اسرائیل و حق این کشور برای دفاع از خود هستند.

به گفته او، ایالات متحده آمریکا باید در آینده نیز کاملا در کنار اسرائیل بایستد.

کریس کریستی افزود قصد دارد پس از بازگشت به ایالات متحده به مردم آمریکا بگوید که کمک‌های آنها برای تقویت اسرائیل از نظر مالی و نظامی، اقدامی شرافتمندانه و کمک دوستان به یکدیگر است.

او تصریح کرد: «آمریکا هیچ دوست نزدیک‌تری از اسرائیل در کل جهان ندارد.»

کریس کریستی نخستین داوطلب از میان جمهوری‌خواهان برای تصاحب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ است که پس از حمله مرگبار ۱۵ مهر حماس، به اسرائیل سفر کرده است.

XS
SM
MD
LG