لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۸

«چارلی رُز» مجری سرشناس تلویزیون به خاطر اتهامات جنسی اخراج شد


اقای رُز ۷۵ ساله در توئیتی اظهار تاسف کرد.
اقای رُز ۷۵ ساله در توئیتی اظهار تاسف کرد.

شبکه تلویزیونی آمریکایی سی بی اس (CBS)، «چارلی رز» مجری سرشناس تلویزیون های آمریکا را به خاطر آزار جنسی چند زن اخراج کرد.

سی بی اس سه شنبه در ایمیلی به کارکنانش اطلاع داد که به همکاری با آقای رز خاتمه داده شده است.

تصمیم این شبکه پس از آن گرفته شد که هشت زن دوشنبه به واشنگتن پست گفتند که همکار و کارمند موسسه آقای رز بودند و در مقاطعی مورد آزار جنسی او قرار گرفته اند.

پس از این گزارش، شبکه خبری سی‌بی‌اس اعلام کرد این مجری را موقت از کار تعلیق کرده است.

در خبری که واشنگتن پست داد، تهیه کننده او که خود یک زن است، ادعای این زنان را تایید کرد و گفت او خود کوتاهی کرده و باید زودتر به این روند اعتراض می کرد.

چارلی رز در یک پیام توئیتری از رفتار نامناسب خود پوزش خواست.

اقای رز، ۷۵ ساله از روزنامه نگاران و مجریان سرشناس تلویزیون است که صدها مصاحبه با رهبران دنیا داشته و چندین گفتگو نیز با روسای جمهوری ایران داشته است.

افشاگری علیه آقای «رز» تازه ترین مورد از افشاگری درباره آزار و تجاوزهای جنسی چهره های سرشناس هالیوود و چهره های صاحب نفوذ است. پیشتر برخی چهره های سرشناس از جمله کوین اسپیسی به خاطر اتهامات مشابه، از چندین پروژه بزرگ کنار گذاشته شدند.

درعرصه سیاسی نیز «ال فرنکن» سناتور مینه‌سوتا، بابت بوسیدن بی اجازه یک مجری تلویزیونی در یک عکس در سال ۲۰۰۶ عذرخواهی کرد. همچنین روی مور، نامزد جمهوریخواه ایالت آلاباما در انتخابات سنای آمریکا به اتهام آزار جنسی از سوی چند زن روبرو شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG