لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

روایت یک مزاحمت جنسی دیگر در هالیوود؛ ادعای ۳۸ زن علیه کارگردان «جیمز توبک»


 «جیمز توبک» کارگردان ۷۲ ساله
«جیمز توبک» کارگردان ۷۲ ساله

یک کارگردان نه چندان سرشناس هالیوود که یکبار تا یک قدمی اسکار هم رسیده بود، از سوی حدود چهل زن به آزار جنسی متهم شده است.

در حالیکه در روزهای اخیر رسوایی اخلاقی «هاروی واینستین» تهیه‌کننده سرشناس هالیوود و مزاحم جنسی او برای بازیگران جوان هالیوود در صدر خبرهای حوزه هنری آمریکا قرار دارد، روز دوشنبه روزنامه لس آنجلس تایمز گزارش داد «جیمز توبک» نویسنده و کارگردان هالیوود با دهها ادعای مزاحمت جنسی روبرو شده است.

برخی از این ۳۸ زن ادعا کرده اند که آقای «توبک» در خیابانهای نیویورک دنبال آنها افتاده و قول ستاره سینما شدن به آنها داده است اما پس از ملاقات با او، با درخواست های جنسی از سوی «توبک» همراه می شدند. آنها گفته اند این کارگردان در مقابل دیدگان آنها خودارضایی می کرده یا ادای انجام اعمال جنسی با آنان را در می آورد.

«جیمز توبک» ۷۲ ساله در گفتگو با لس انجلس تایمز همه این اتهامات را تکذیب کرد و گفت، هیچوقت هیچکدام از این زنان را ندیده و اگر هم دیده باشد برای پنج دقیقه بوده و مطلقاً چیزی از آنها به یاد نمی آورد.

سی و یک تن از زنان، از جمله لوئیس پست که گیتارنواز و خواننده گروه «وروکا سالت » است، ادعای خود را ضبط کرده اند. اکو دانون بازیگر فیلم «سیاه و سفید» حادثه ای را به هنگام ساختن آن فیلم به یاد می آورد که در آن جیمز به او حرف های جنسی زده و اندام او را لمس کرده است. اکو می افزاید: «همه می خواهند کار کنند. بنابراین این چیزها را ندیده می گیرند. من هم امیدوار بودم نقش دیگری بگیرم، بنابراین چیزی نگفتم.»

عکسی از توبک در کنار مایک تایسون قهرمان بوکس سنگین وزن جهان در دهه ۱۹۹۰ میلادی.
عکسی از توبک در کنار مایک تایسون قهرمان بوکس سنگین وزن جهان در دهه ۱۹۹۰ میلادی.

برعکس «هاروی واینستین» تهیه‌کننده سرشناس هالیوود که فیلم های او بیش از پنجاه اسکار کسب کرده، «جیمز توبک» چندان مشهور نیست. مهمترین موفقیت او نامزدی برای فیلمنامه فیلم «باگزی» محصول سال ۱۹۹۱ است.

فیلم «باگزی» در ده رشته از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول زن و مرد و بهترین موسیقی متن فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بود که از آن میان توانست دو اسکار بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس را کسب کند.

«جیمز توبک» به روزنامه لس آنجلس تایمز گفته بیماری دیابت و مشکل قلبی دارد و داروهایی که برای این بیماری ها مصرف می کرده، انجام روابط جنسی آن گونه که این زنان توصیف می کنند، برایش غیرممکن بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG