لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۴

«الک بالدوین» پس از اعتراض گسترده کاربران، صفحه «توئیتر» خود را بست


«الک بالدوین» بازیگر و کمدین مشهور آمریکایی پس از سخنان جنجالی خود در یک برنامه تلویزیونی و به دنبال واکنش های منفی کاربران اینترنتی، صفحه توئیتر خود را بصورت موقت غیر فعال کرد. او گفته بود کسانی که قربانی آزار جنسی بوده اند و بعد در ازای سکوت از «هاروی واینستین» پول گرفته اند، اگر دوباره موضوع را مطرح کنند، افراد «فرصت طلبی» هستند. همین اظهارنظر او موج اعتراض ها را به همراه داشت.

این هنرمند در جریان این گفتگو با انتقاد از قربانیان رسوایی های اخیر، آنها را به نقض توافق حقوقی و عدم پایبندی به تفاهم اخلاقی متهم کرد. الک بالدوین با اشاره به توافق مالی قربانیان و دریافت حق السکوت، از افشاگری این زنان و رسانه ای کردن این اذیت و آزارها، یا به گفته او نقض قرارداد انتقاد کرد.

الک بالدوین بصورت مشخص از «رز مک گاون» بازیگری نام برد که مدعی است هاروی واینستین به او تجاوز کرده است.

الک بالدین با اشاره به اینکه این بازیگر زن یکصد هزار دلار پول گرفته تا در قبال این ماجرا سکوت کند، او را نه یک قربانی بلکه فردی فرصت طلب و مادی توصیف کرد که پول قابل توجهی به جیب زده است.

سخنان این کمدین محبوب با واکنش های منفی بسیاری از بازیگران مشهور، ستاره های بزرگ و قربانیان رسوایی های اخیر همراه شد و او را به چهره ای خبرساز تبدیل کرد

بسیاری از کاربران اینترنتی با اعتراض به الک بالدوین بعنوان نمادی از فرهنگ مردسالار هالیوود، از بی تفاوتی او نسبت به درد و رنج قربانیان انتقاد کردند.

الک بالدوین در روزهای اخیر بیشتر سرگرم پاسخگویی به منتقدین در تونیتر بود و با عده زیادی از چهره های سرشناس یا افراد عادی درگیر بحث های داغی شد.

او در نهایت با انتشار بیانیه ای اعلام کرد بصورت موقت صفحه توئیتر خود را غیرفعال می کند تا مانع جار و جنجال بیشتر شود و از ادامه این ماجرای تلخ و بی سرانجام جلوگیری کند.

الک بالدوین در این بیانیه گفت، قصد توهین به قربانیان را نداشته و با تمامی این زنان همدردی می کند، او از این توافق های مالی انتقاد کرده چرا که اجرای عدالت را به تأخیر انداخته و مانع افشای این رسوایی های اخلاقی شده است.

هنوز مشخص نیست که این کمدین محبوب چه زمانی به توئیتر باز می گردد و صفحه شخصی خود را فعال می کند

در هفته های گذشته ماجراهای رسوایی های اخلاقی در هالیوود بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشته و تعدادی از ستاره های بزرگ و چهره های مطرح به اذیت و آزار جنسی و تجاوز متهم شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG