لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۱

جایزه امی افتخاری کوین اسپیسی باطل شد


پس از اینکه «کوین اسپیسی» ضمنی آزار جنسی یک نوجوان در سی سال پیش را تایید کرد، آکادمی بین المللی هنر و علم تلویزیون، جایزه ای را که قرار بود به این هنرپیشه سرشناس اهدا کند، لغو کرد.

به گفته این آکادمی جایزه افتخاری امی، نشانگر دستاوردهای شخصی است که از مرزهای فرهنگی عبور کرده تا بر بشریت تاثیر بگذارد. قرار بود کوین اسپیسی این جایزه را در مراسم مجللی در ۲۰ نوامبر در شهر نیویورک دریافت کند.

در گذشته چهره هایی همچون استیون اسپیلبرگ، شاندا رایمز و جی جی آبرامز دریافت کننده های این جایزه افتخاری بوده اند.

این تصمیم بعد از رسوایی اخیر اسپیسی صورت گرفته است. پیشتر شرکت پخش اینترنتی «نتفلیکس» اعلام کرد که فصل ششم «هاس آو کاردز» یا همان «خانه پوشالی» که در آن کوین اسپیسی هنرنمایی می کند را ادامه نخواهد داد و این فصل، آخرین فصل این سریال خواهد بود.

اعلام پایان خانه پوشالی عصر دوشنبه از سوی نتفلیکس زمانی اعلام شد که «کوین اسپیسی» ضمنی آزار جنسی را تایید کرد.

«آنتونی رپ» یک مرد و هنرمند در یک گفتگوی جنجالی برای نخستین ماجرایی را تعریف کرد که در سال ۱۹۸۶ اتفاق افتاد، او در آن هنگام چهارده سال داشت و با کوین اسپیسی در یکی از نمایش های برادوی در نیویورک همبازی بود.

این هنرمند جوان مدعی است کوین اسپیسی در یک مهمانی خصوصی او را به اتاق خواب برد، روی پایش نشاند، نوازش کرد و خواستار رابطه جنسی شد. به گفته آنتونی رپ، او که در آن هنگام پسر نوجوانی بود از رفتار غیرمنتظره کوین اسپیسی شوکه شد و پس از تقلای بسیار از اتاق خواب گریخت.

کوین اسپیسی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به این مصاحبه واکنش نشان داد، او گفت هرچند که چنین ماجرایی را به خاطر نمی آورد ولی اگر رفتار و گفتار ش هنگام مستی نامناسب بوده، از صمیم قلب از آنتونی رپ پوزش می خواهد چرا در تمامی این سالها غم و اندوه بزرگی را تحمل کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG