لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۷

سنتکام از نابودی هفت پهپاد و یک ایستگاه کنترل زمینی حوثی‌ها خبر داد


ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد نیروهایش روز جمعه ۸ تیرماه ۱۴۰۳ با موفقیت هفت هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی را در مناطق تحت کنترل این گروه منهدم کردند.

سنتکام همچنین اعلام کرد نیروهای ارتش آمریکا در این روز یک ایستگاه کنترل زمینی را هم در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در داخل خاک یمن هدف گرفته و نابود کردند.

به گزارش سنتکام این پهپادها و ایستگاه کنترل زمینی تهدیدی قریب‌الوقوع برای ایالات متحده، نیروهای ائتلاف و کشتیهای تجاری در منطقه تشخیص داده شده و برای حفاظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آبهای بین‌المللی مورد حمله قرار گرفتند.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده یکبار دیگر تاکید کرد که ادامه رفتارهای بدخواهانه حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی، ثبات منطقه را تهدید می‌کند و جان دریانوردان در سراسر دریای سرخ و خلیج عدن را به خطر می‌اندازد.

به گزارش رویترز، یحیی سریع سخنگوی گروه «تروریستی» حوثی روز جمعه در یک برنامه تلویزیونی مسئولیت حمله به یک کشتی تجاری در دریای سرخ حمله با موشک‌های بالستیک به نفتکش «دلونیکس» و تجاوز به کشتی «یوآنیس» در دریای سرخ و نفتکش والر و کشتی «یوهانس مرسک» در دریای مدیترانه را برعهده گرفت.

منابع دریایی بریتانیا اما اعلام کردند این حملات هیچ خسارت یا تلفاتی برجا نگذاشته است.

ایالات متحده زمستان گذشته گروه شبه‌نظامی حوثی‌های یمن را در فهرست سازمانهای تروریستی خود قرار داد.

XS
SM
MD
LG