لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

مقابله ارتش ایالات متحده و نیروهای ائتلاف با شبه‌نظامیان حوثی؛ ۹ پهپاد منهدم شدند


ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده از دفع خطر ۹ پهپاد حوثی‌های یمن توسط نیروهای ارتش آمریکا و متحدانش در ائتلاف بین‌المللی در روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد خبر داد.

سنتکام اعلام کرد در این روز نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا با موفقیت ۸ سامانه هوایی بدون سرنشین حوثی‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی را در منطقه تحت کنترل آنها در یمن منهدم کردند.

براساس این اعلام نیروهای هم‌پیمان با ایالات متحده هم به طور جداگانه با موفقیت یک هواپیمای بدون سرنشین حوثی‌ها (پهپاد) را بر فراز خلیج عدن منهدم کردند.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده تاکید کرد با مجموعه این اقدامات، هیچ تلفات یا خسارتی از اقدامات حوثی‌ها در خلیج عدن و دریای سرخ در روز ۲۹ خرداد گزارش نشد و تجارت دریایی در امنیت کامل جریان داشت.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده که در ائتلاف با چند کشور دیگر، وظیفه برخورد با عملیات خرابکارانه حوثی‌ها را برعهده دارد تاکید کرد که «رفتار بدخواهانه و بی‌ملاحظه» حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی،همچنان ثبات منطقه را تهدید می‌کند و جان دریانوردان در سراسر دریای سرخ و خلیج عدن را به خطر می‌اندازد.

تقابل ایالات متحده با گروههای نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه به ویژه حوثی‌های یمن در حالی ادامه دارد که ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد از انتصاب دریاسالار کیوان حکیم‌زاده به فرماندهی ناوگروه ضربت سنتکام خبر داد. بنا بر این گزارش این فرمانده ارشد ایرانی-‌آمریکایی جانشین مارگ میگوئز شده است.

XS
SM
MD
LG