لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

بریتانیا ارتش روسیه را مسئول حمله سایبری اوایل تیر ماه در اروپا دانست


دولت بریتانیا روز پنجشنبه از روسیه بابت حمله سایبری سال گذشته میلادی، که با انتشار ویروسی شبکه‌های کامپیوتری شرکت‌های متعددی را در سراسر اروپا از کار انداخت، انتقاد کرد و انگشت اتهام را به سمت مسکو نشانه گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای ارتش روسیه را منشأ آن حمله دانسته و گفته این موضوع را به این دلیل اعلام عمومی کردیم که لندن و متحدانش «حملات سایبری بدخواهانه» را تحمل نخواهند کرد.

در این بیانیه گفته شده «بخش‌های مالی،انرژی و دولتی اوکراین» هدف اولیه عملیات بوده است، اما طراحی آن به شکلی بوده که به دیگر کشورهای اروپایی نیز، از جمله برخی شرکت‌های تجاری در داخل روسیه، گسترش یافت.

مسکو پیشتر اتهام دست داشتن در حمله سایبری ماه ژوئن ۲۰۱۷ (اوایل تیر ماه ۱۳۹۶) را رد کرده و گفته بود که طرح چنین اتهام هایی بخشی از کمپین «روسیه‌هراسی» است که برخی کشورهای غربی به راه انداخته‌اند.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز پنجشنبه بار دیگر این اتهام را «بی‌پایه و اساس» دانست و گفت مسکو بطور اصولی این اتهام ها را رد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر دفاع بریتانیا حملات سایبری را بخشی از «عصر نوین جنگ‌افزاری» دانسته و معتقد است که لندن باید خود را برای پاسخگویی به چنین حملاتی آماده می‌کرد.

برخی از قانونگذاران آمریکایی اواخر دی ماه در مورد افزایش تهدید سایبری روسیه علیه اروپا و ایالات متحده هشدار داده و از دولت پرزیدنت ترامپ خواستند تدابیر لازم جهت مقابله با این تهدیدها را اتخاذ کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG