لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۱

آنتونی بلینکن بر «تعهد متقابل» نسبت به امنیت اسرائیل تاکید کرد


در دیدار پنج‌شنبه آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و ران درمر، وزیر امور استراتژیک اسرائیل که در واشنگتن دی‌سی برگزار شد، طرفین با اشاره بر «اتحاد تزلزل‌ناپذیر بین ایالات متحده و اسرائیل» بر «تعهد متقابل نسبت به امنیت اسرائیل» تاکید کردند.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که وزیر خارجه آمریکا و وزیر امور استراتژیک اسرائیل در مورد رویکردهای مشترک برای رسیدگی به چالش‌های منطقه‌ای، به ویژه با تمرکز بر «تهدیدات جمهوری اسلامی» و «نیروهای نیابتی» آن در لبنان و مناطق همجوار، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

آنتونی بلینکن و ران درمر همچنین در این گفت‌‌‌‌و‌گو ابتکارات در حال انجام با هدف ادغام گسترده‌تر اسرائیل در خاورمیانه را بررسی کردند.

همزمان وزیر خارجه آمریکا، ضمن بااهمیت خواندن اقدامات اسرائیل و فلسطینیان برای کاهش تنش‌ها و افزایش ثبات در کرانه باختری، بر «منافع مشترک» در «ارتقاء امنیت» و همکاری‌های منطقه‌ای تاکید کرد.

پیش‌تر نیز مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه اول ماه ژوئن ضمن میزبانی از شماری از مقامات بلندپایه اسرائیل، بر اراده دولت آمریکا برای تقویت بیشتر امنیت و یکپارچگی اسرائیل تاکید کرده بود.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که میزبان «تزاچی هانگبی»، مشاور امنیت ملی اسرائیل و «ران درمر»، وزیر امور استراتژیک این کشور بود، ضمن ابراز نگرانی مشترک با طرف اسرائیلی در رابطه با تعمیق روابط نظامی روسیه با جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت حمایت از اوکراین در دفاع از خاک و شهروندانش و مقابله با پهپادهای مهاجم ایرانی، تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG