لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۲

آمریکا و اسرائیل درباره تهدید حزب‌الله لبنان و اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران گفتگو کردند


رونالد مولتری، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور اطلاعاتی و امنیتی (سمت چپ) و درور شالوم، مدیر سیاسی نظامی وزارت دفاع اسرائیل (سمت راست)
رونالد مولتری، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور اطلاعاتی و امنیتی (سمت چپ) و درور شالوم، مدیر سیاسی نظامی وزارت دفاع اسرائیل (سمت راست)

رونالد مولتری، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور اطلاعاتی و امنیتی، طی روزهای گذشته از اسرائیل بازدید کرد.

آقای مولتری و هیات همراه او در این سفر چهارروزه با درور شالوم، مدیر سیاسی - نظامی وزارت دفاع، و دیگر مقامات ارشد دفاعی اسرائیل دیدار و درباره «تهدید حزب‌الله لبنان و تلاش‌ها برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی در خاورمیانه» گفتگو کردند.

به گزارش وب‌سایت وزارت دفاع آمریکا، تقویت همکاری‌های دوجانبه اطلاعاتی و دفاعی به منظور امنیت بیشتر منطقه نیز از دیگر محورهای این گفتگوها بوده است.

رونالد مولتری و ایال زامیر، مدیرکل وزارت دفاع اسرائیل، نیز بر همکاری موشکی و اطلاعاتی دو کشور تاکید کردند.

معاون وزیر دفاع آمریکا در جریان سفر خود، بر تعهد مشترک دو کشور برای مقابله با تمامی اقدامات بی‌ثبات‌کننده و مخل امنیت منطقه‌ای و همچنین تهدیدها علیه منافع مشترک واشنگتن و اورشلیم تاکید کرد و گفت که دو کشور برای تقویت شراکت دفاعی و اطلاعاتی‌شان تلاش خواهند کرد.

در روزهای گذشته، همزمان با اعزام جنگنده‌های راهبردی اف-۳۵ آمریکا به منطقه خاورمیانه، ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده مرکزی ایالات متحده (سنتکام)، از اسرائیل دیدار و با یوآو گالانت، وزیر دفاع، و دیگر سران نظامی اسرائیل گفتگو کرده بود.

سیاست‌های جمهوری اسلامی به‌ویژه در خلیج فارس و دریای عمان طی ماه‌های اخیر، ایالات متحده را بر آن داشته است تا با ارسال ناوشکن و بمب‌افکن به خاورمیانه، حضور خود در منطقه را تقویت کند.

نیروی دریایی آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی در دو سال گذشته، چندین شناور تجاری را توقیف کرده و برای چند شناور دیگر مزاحمت ایجاد کرده است. بیشتر این اقدامات در تنگه هرمز انجام شده است.

XS
SM
MD
LG