لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۴

بایدن می‌گوید در تصویب قانون ممنوعیت استفاده از سلاح‌های تهاجمی مصمم است


جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده
جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده

جو بایدن با تاکید بر لزوم ممنوعیت استفاده از سلاح‌های تهاجمی در سراسر آمریکا افزود: «من یکبار این کار را انجام داده و باز هم انجام‌ خواهم‌ داد.»

اشاره او به سابقه تلاشش برای تصویب ممنوعیت ۱۰ ساله حمل سلاح‌های سنگین در سال ۱۹۹۴ بود زمانی که وی در سنا خدمت می‌کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در دانشگاه ویلکس پنسیلوانیا در سخنرانی با عنوان «آمریکای امن‌تر» با انتقاد از مقاماتی که مخالف تصویب قانون منع خرید و فروش و حمل سلاح‌های تهاجمی هستند، از مردم آمریکا خواست در انتخابات بعدی به این افراد رای ندهند.

او تصریح کرد: «ما در کشوری زندگی می‌کنیم که مملو از سلاح‌های جنگی است، سلاح‌هایی که برای شکار طراحی نشده‌اند، بلکه برای مقابله با دشمن تولید شده‌اند ، اساسا چه منطقی برای این سلاح‌ها در خارج از منطقه جنگی وجود دارد؟»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ۳۷ میلیارد دلار بودجه اضافی برای حمایت از اجرای قانون پیشگیری از جرم درخواست کرده‌ است که ۱۳ میلیارد دلار آن در طول پنج سال به استخدام و آموزش صد هزار افسر پلیس جدید اختصاص خواهد یافت.

از مجموع ۴۰۰ میلیون اسلحه‌ای که برآورد می‌شود در ایالات متحده باشد، حدود ۵ درصد تفنگ‌های نیمه‌خودکار سبک تهاجمی هستند.

در یکی از آخرین موارد خشونت با اسلحه نوجوانی در روز ۲۴ مه وقوع یک تیراندازی در دبستانی در شهر یوالدی ایالت تگزاس، با استفاده از یک سلاح تهاجمی ۱۹ کودک و دو معلم را کشت.

در مراسم جشن استقلال آمریکا در ۴ ژوئیه نیز هفت نفر در یک تیراندازی جمعی با تفنگ تهاجمی جان خود را از دست دادند و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG