لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۸

وعده جو بایدن: داروهای جدید ضدسرطان زودتر وارد بازار خواهد شد


جو بایدن این وعده را در مجمع جهانی اقتصاد در داووس داد.
جو بایدن این وعده را در مجمع جهانی اقتصاد در داووس داد.

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا وعده داد که ایالات متحده سرعت مجوز استفاده از کوکتل های جدید دارویی (ترکیب دارویی) ضدسرطان را زود تر صادر کند.

جو بایدن که پسر ۴۶ ساله خود را اخیرا به خاطر ابتلا سرطان مغز از دست داد، این مطلب را روز سه شنبه اعلام کرد.

بایدن برنامه خود برای مبارزه با سرطان را در مجمع جهانی اقتصاد که در شهر داووس سوئیس تشکیل شده، اعلام کرد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی اخیر خود در کنگره آمریکا از برنامه دولتش برای مبارزه با سرطان خبر داد و گفت جو بایدن، مامور پیشبرد آن خواهد بود.

همزمان با اقدام دانشمندان در رمزگشایی از عوامل مختلف ژنتیک که باعث رشد سلول های سرطانی می شود، نقش محوری درمان موسوم به "ترکیبی" با تومورها به طور فزاینده ای تقویت شده است.

اما مشکل اینجاست که سازمان های مسئول با تاخیر به کوکتل های دارویی مجوز می دهند و این ترکیب های دارویی به کندی و به قیمت گرانی وارد بازار می شود تا مورد استفاده بیماران قرار بگیرد.

جو بایدن گفت او در خانه اش با نمایندگان سه شرکت بزرگ داروسازی (که نامی از آنها نبرد) و همچنین رئیس "سازمان غذا و داروی آمریکا" جلسه داشته است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت در این جلسه دو طرف قول دادند برای آنکه کوکتل های جدید دارویی در دسترس بیماران مبتلا به سرطان قرار بگیرد، اقدام بیشتری کنند.

جو بایدن گفت رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا، FDA، تعهد داد که سرعت تایید کوکتل های جدید دارویی تسریع شود.

همزمان، مدیران شرکت های دارو سازی گفتند از بررسی راه های مختلف برای آن که اطمینان یابند داروهای امیدبخش تازه شرکت های مخلتف هرچه زودتر مورد آزمایش قرار بگیرند، استقبال می کنند.

کارشناسان سرطان به طور ویژه، از روش جدید ایمونوتراپی که در مورد سیستم ایمنی بدن است، هیجان زده هستند. این روش به سیستم ایمنی بدن کمک می کند با تومورها مبارزه کند و نشان داده شده که این روش، در کنار داروهای دیگر، نتیجه خوبی برای بیماران مبتلا به سرطان دارد.

XS
SM
MD
LG