لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۱

تلاش جو بایدن برای تقویت امکانات درمان سرطان


جو بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو
جو بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو

جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا، چهار هفته پس از آن که اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهدکرد، روز جمعه به یک مرکز درمان سرطان در هوستون ایالت تگزاس بازگشت. این مرکز شهرتی جهانی دارد و پزشکان در آن تلاش کردند جان پسر آقای بایدن را نجات دهند.

معاون باراک اوباما قراربود در باره هزینه های زیر بنایی و نیز جمع آوری پول برای دموکرات ها سخنرانی کند، اما پیش از آن به بیمارستان رفت و با رئیس و پزشکان مرکز ملاقات کرد.

وی که از هنگام درگذشت پسرش در ۴۶ سالگی به دلیل ابتلا به سرطان، تلاش زیادی برای جلب توجه و جذب منابع کافی برای گسترش تحقیقات درباره انواع سرطان و درمان آنها کرده است، در دیدار با نزدیک ۲۰۰ نفر ار مسئولان مرکز درباره راه های بهتر درمان سرطان به تبادل نظر پرداخت.

هنوز معلوم نیست برنامه ای که آقای بایدن قرار است ارائه کند چگونه خوهد بود و با برنامه ای که ریچارد نیکسون رئیس جمهوری اسبق آمریکا برای جنگ با سرطان اعلام کرد، چه تفاوت خواهد داشت.

اما به گزارش آسوشیتدپرس، مشاوران بایدن گفته اند افزون بر تلاش برای جمع آوری پول بیشتر، او از نفوذ خود جهت ترغیب تقسیم اطلاعات در مورد بیماران و نتایج درمان استفاده خواهد کرد تا پژوهشگران در نهادهای گوناگون بتوانند کارهای یکدیگر را بیشتر تقویت کنند . یک تمرکز اصلی کوشش برای تقویت سیستم ایمنی بدن است که بدن بیمار را قادر می سازد بهتر به تومورها حمله کند و تیز تهیه داروهایی بر اساس ترکیب ژنتیکی تومورهای سرطانی است.

در سال های اخیر، پیشرفت هایی در تقویت سیستم ایمنی بدن صورت گرفته است و نرخ زنده ماندن در اکثر موارد سرطان بالاتر رفته است؛ هر چند انجمن سرطان آمریکا نزدیک یک میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید سرطان و نزدیک ۶۰ هزار مرگ ناشی از این بیماری را در سال جاری میلادی پیش بینی می کند.

XS
SM
MD
LG