لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

دادستان کل آمریکا: اعتماد مردم به اجرای قانون باید بازسازی شود


اریک هولدر دادستان کل آمریکا با یکی از فرماندهان پلیس ایالتی در فرگوسن دیدار کرد
اریک هولدر دادستان کل آمریکا با یکی از فرماندهان پلیس ایالتی در فرگوسن دیدار کرد

اریک هولدر، دادستان کل ایالات متحده، به مردم شهر فرگوسن نسبت به درستی انجام تحقیقات درباره مرگ مایکل براون، اطمینان داد.

اریک هولدر در جمع رهبران تشکل‌های مدنی محلی، با بازگویی خاطراتش از برخورد پلیس با خود، گفت که به عنوان یک سیاهپوست درک میکند که چرا سیاهپوستان نمی‌توانند به پلیس اعتماد کنند. او این سخنان را در بازدید از حومه بحران‌زده شهر سنت لوئیز، جایی که دو هفته ناآرام را پس از تیراندازی مرگبار پلیس به یک جوان سیاهپوست پشت سر گذاشته، بیان کرد.

دولت باراک اوباما، دادستان کل را برای تاکید بر حفظ حقوق مدنی مردم، به ویژه مردم فرگوسن، راهی این منطقه کرده است. اریک هولدر در سفر خود با فرماندهان پلیس ایالتی هم دیدار کرد تا نسبت به روند تحقیقات اطمینان کسب کند.

در جریان سفر دادستان ایالات متحده به سنت لوئیز، تظاهرات اعتراض‌آمیز در حومه این شهر روز چهارشنبه نیز ادامه یافت اما بارش باران موجب شد تا معترضان کم کم پراکنده شوند.

همزمان، اریک هولدر، نامه‌ای از طریق پست برای شهروندان فرگوسن و سنت لوئیز فرستاد که در آن بار دیگر نسبت به انجام تحقیقات کامل درباره حادثه کشته شدن جوان سیاهپوست متعهد شده بود، او در عین حال از همه خواسته بود تا برای بازگشت آرامش به فرگوسن تلاش کنند.

هولدر در این نامه نوشت که اعتماد مردم به اجرای قانون، بسیار مهم است اما در حال حاضر این اعتماد شکننده شده است. به نوشته او رفتار پلیس باید منعکس کننده همان جامعه متنوعی باشد که به آن خدمت‌رسانی می‌کند. دادستان آمریکا در نامه خود خبر داد که دولت باراک اوباما از طریق وزارت دادگستری، برای انجام تغییراتی در قانون حقوق مدنی، دست به کار شده است.

XS
SM
MD
LG