لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۱

داده‌های آماری ارتش اسرائیل از «کاهش شدید» هشدارهای حمله موشکی از زمان شروع جنگ روایت می‌کند


بر اساس داده‌های آماری مقامات اسرائیلی، تعداد هشدارها برای حملات راکتی و پهپادی - و نفوذ «تروریست‌ها» - در هفته‌های اخیر در مقایسه با رگبارهای پرتاب شده از نوار غزه در هفته اول جنگ، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

بنا بر گزارش نشریه «تایمز‌اف‌اسرائیل» در طول چهار ساعت اول حمله حماس در ۷ اکتبر، بیش از ۳ هزار موشک شلیک شد. از آن زمان، تخمین زده می‌شود که ۷ هزار موشک دیگر شلیک شده است، اما با سرعت بسیار کمتر.

بر اساس داده‌های «فرماندهی جبهه داخلی» ارتش اسرائیل، ۳۵۲۳ هشدار بین ۷ تا ۱۴ اکتبر فعال شده است.

اکثریت قریب به اتفاق هشدارها برای حملات موشکی صادر شده است، اگرچه تعداد انگشت شماری از حملات هواپیماهای بدون سرنشین و برخی هشدارهای احتمالی «نفوذ» هم وجود داشته است.

در هفته ۱۵ تا ۲۱ اکتبر، فرماندهی جبهه داخلی ۸۱۸ هشدار، در هفته ۲۲ تا ۲۸ اکتبر، ۸۰۲ هشدار و در هفته ۲۹ اکتبر تا ۴ نوامبر، ۵۸۲ هشدار صادر کرده است.

در هفته گذشته از ۵ تا ۱۲ نوامبر با ادامه روند نزولی، ۴۵۵ هشدار صادر شده است.

ارتش اسرائیل بر این باور است که حماس در حال انباشت موشک برای یک جنگ طولانی است، اما این «گروه تروریستی» همچنین برای انجام حملات از شمال غزه که ارتش کنترل زمین آن را به دست آورده است، با مشکل روبه‌رو شده است.

برخی از هشدارها در هفته‌های اخیر به دلیل حملاتی که از لبنان، توسط گروه حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران در شمال اسرائیل و حملات موشکی و پهپادی توسط حوثی‌های یمن به ایلات انجام شد، فعال شده‌اند.

XS
SM
MD
LG