لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

وزیر کابینه جنگ اسرائیل: جلادان سوریه و ایران نمی‌توانند ما را موعظه کنند


بنی گانتز وزیر کابینه جنگ اسرائیل روز شنبه با اشاره به برگزاری نشست سران کشورهای اسلامی در ریاض و سخنان سران سوریه و جمهوری اسلامی در این اجلاس گفت بشار اسد که مردم خود را قتل عام کرده یا رئیسی که جلاد ایرانیان است نمی‌توانند برای ما موعظه کنند.

به گزارش تایمز اسرائیل، بنی گانتز با یادآوری اقدامات جمهوری اسلامی برضد مردم ایران و دیگر مردمان منطقه خطاب به رهبران کشورهای عربی افزود: «کسانی که با رهبران رژیم ایران دست دادند، به یاد بیاورند که جمهوری اسلامی چه کرده است.»

او همچنین حماس را مسئول آوارگی مردم غزه دانست و تصریح کرد: «رهبران منطقه می‌توانند به فلسطینیان در زمینه نیازهای بشردوستانه کمک کنند ولی باید به خاطر داشته باشند که آرامش مستلزم تغییر حاکمیت در غزه است.»

سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی روز شنبه ۲۰ آبان، در اجلاسی در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی، خواستار توقف فوری عملیات نظامی در غزه شدند و اسرائیل را «مسئول جنایت» علیه فلسطینی‌ها» معرفی کردند.

ابراهیم رئیسی، رجب طیب اردوغان، شیخ تمیم بن‌حمد آل‌ثانی و بشار اسد، از جمله شرکت‌کنندگان در این اجلاس بودند.

ابراهیم رئیسی در این اجلاس ضمن حمایت از گروه شبه‌نظامی حماس برای جنگ با اسرائیل، از کشورهای اسلامی خواست تا تحریم‌های نفتی و کالایی را علیه اسرائیل اعمال کنند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، هم روز شنبه درخواست‌های بین‌المللی برای آتش‌بس در غزه را رد کرد و گفت که نبرد اسرائیل علیه حماس «با تمام نیرو و با تمام توان» ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «حماس کنترل خود را بر نوار غزه از دست داده و هیچ مکان امنی برای پنهان شدن ندارد. همه اعضای حماس برای مرگ علامت‌گذاری شده‌اند و اسرائیل تا پیروزی نهایی به نبرد ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG