لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۲

اسرائيل: برای بیمارستان «شفا» ۳۰۰ لیتر سوخت فرستادیم؛ حماس سوخت را برد


بیمارستان شفا در غزه
بیمارستان شفا در غزه

ارتش اسرائیل می‌گوید ۳۰۰ لیتر سوخت را برای «مصالح پزشکی فوری» بیمارستان شفا در شهر غزه عرضه کرده، اما حماس مانع آن شد که این مرکز پزشکی آن را دریافت کند.

تایمز اسرائيل می‌گوید اوایل صبح روز یکشنبه، نیروهای اسرائيل همانطور که از پیش با مسئولان بیمارستان شفا هماهنگ شده بود، پیت‌های سوخت را در نزدیکی بیمارستان قرار دادند.

اما به گفته بیانیه ارتش اسرائيل، «نیروی دفاعی اسرائيل شواهدی دریافت کرد که نشان می‌داد مقامات حماس مانع آن شدند که بیمارستان این سوخت را دریافت کند.»

ارتش اسرائيل مکالمه یک افسر ارتش اسرائیل و یک مقام ارشد بهداشتی غزه‌ای را منتشرکرد که می گوید یوسف ابوالریش، معاون وزیر بهداشت غزه، بیمارستان را از دریافت سوخت منع کرده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل، دانیل هاگاری، در این مورد گفت ما ۳۰۰ لیتر سوخت به بیمارستان شفا فرستادیم اما حماس آن را برد. ما با کارکنان بیمارستان در تماس هستیم و خواستیم کمک کنیم که نوزادان را منتقل کنیم اما حماس مانع شده است.

هاگاری افزود: نیروهای اسرائیل ۲۰ نیروی حماس را بازداشت کردند و آنها برای بازجویی به اسرائیل منتقل شدند. او گفت: مسیر انساندوستانه از بیمارستانها به سمت جنوب باز شده که باقیمانده فلسطینی‌ها به منطقه امن بروند.

سخنگوی ارتش اسرائیل در شمال، اسرائیل آماده است به هر شلیک حزب الله، واکنش نشان دهد. ما تمرکزمان بر جبهه جنوب است و جنگ با حماس است اما حملات حزب الله را بی پاسخ نمیگذاریم.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز یکشنبه به شبکه سی‌بی‌اس آمریکا گفت حماس از بیمارستان‌ها برای اهداف جنگی استفاده می‌کند.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG