لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۳

اسرائیل در جنگ؛ جیسون برادسکی: با وجود جمهوری اسلامی، تنش زدایی در خاورمیانه سرابی بیش نیست


جیسون برادسکی، رئیس سیاست‌گذاری گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای
جیسون برادسکی، رئیس سیاست‌گذاری گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای

مدیر سیاستگذاری « سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در ایالات متحده می‌گوید تا وقتی که رژیم ایران و گروههای نیابتی وابسته به جمهوری اسلامی آزادی عمل دارند، ایده تنش زدایی در خاورمیانه تنها یک سراب است.

جیسون برادسکی روز شنبه در پی حملات تروریستی حماس به خاک اسرائیل که صدها کشته و زخمی بر جای گذاشت، در مصاحبه با بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «به نظر من دارد ثابت می‌شود که ایده تنش زدایی در خاورمیانه تنها یک سراب است. به نظر من رژیم ایران وگروه‌های نیابتی و شرکایش این قابلیت را دارند که در مناطق و حوزه‌های مختلف تنش به پا کنند. شاید بشود در منطقه‌ای تنش‌زدایی کرد اما جمهوری اسلامی در یک منطقه دیگر ایجاد تنش خواهد کرد.»

او سخنان اخیر مشاور امنیت ملی آمریکا مبنی براینکه «خاورمیانه در دو دهه گذشته هرگز تا این اندازه آرام نبوده است» را اشتباهی بزرگ خواند و افزود :‌ این نشان می‌دهد که نه تنها در اسرائیل بلکه در ایالات متحده هم درک درستی نسبت به منطقه خاورمیانه وجود ندارد.

مدیر سیاستگذاری « سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای» جمهوری اسلامی را بنیانگذار و تامین کننده تسلیحات حماس و همچنین عامل تنش‌های پیش آمده در اسرائیل دانست و تصریح کرد:« مجموعه دیدار های اخیر بین گروه‌های نیابتی و مقامات جمهوری اسلامی در لبنان و سخنرانی جدید رهبر جمهوری اسلامی با حضور نیروهای حماس و حزب‌الله نشان می‌دهد که هماهنگی‌های قابل ملاحظه‌ای در این زمینه انجام گرفته است.»

جیسون برادسکی خاطرنشان کرد جمهوری اسلامی تلاش می‌کند خود را از این مهلکه دور نگه دارد و سیاست‌گذاران آمریکا و اسرائیل باید مواضعشان را براساس این واقعیت‌ها به پیش ببرند.

حمله گروه شبه‌نظامی حماس به خاک اسرائیل در روز شنبه پانزدهم مهر، با واکنش گسترده‌ای در فضای مجازی فارسی‌زبان همراه شده است که یک‌صدا از نقش جمهوری اسلامی سخن گفته‌اند.

حماس که از سوی جمهوری اسلامی تحت حمایت تسلیحاتی و مالی قرار دارد، از سوی آمریکا و شمار دیگری از کشورها به عنوان گروهی تروریستی شناخته می‌شود. در این ارتباط، هواداران جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی از حمله شبه‌نظامیان فلسطینی به اسرائیل حمایت کرده‌اند.

در مقابل، مخالفان و منتقدان جمهوری اسلامی با محکوم کردن این حمله، به حمایت جمهوری اسلامی از حماس اشاره کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG