لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۲

نیروی صلح‌بان سازمان ملل در لبنان: وضعیت در مرز اسرائیل را تحت نظر داریم


نیروی صلح‌بان سازمان ملل متحد در لبنان (یونیفیل). آرشیو
نیروی صلح‌بان سازمان ملل متحد در لبنان (یونیفیل). آرشیو

نیروی صلح‌بان سازمان ملل متحد در لبنان (یونیفیل) که در امتداد مرز آن کشور با اسرائیل مستقر است، می‌گوید: وضعیت مرز با اسرائیل را از نزدیک تحت مراقبت دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، «یونیفیل» در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای صلح‌بان سازمان ملل متحد ضمن حفظ ثبات، به پیشگیری از افزایش مناقشه کمک می‌کنند.

در این بیانیه آمده است که یونیفیل حضور خود را در تمام منطقه عملیاتی، تقویت کرده است.

در این حال، به گزارش خبرگزاری رویترز، یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که برای جنگ در جبهه شمالی خود علیه گروه حزب‌الله لبنان آماده است.

آسوشیتدپرس نوشت: چندین ماه است که موشکی از لبنان به سوی شمال اسرائیل شلیک نشده و منطقه مرزی، از زمان پایان جنگ یک ماهه بین اسرائیل و گروه حزب‌الله لبنان در تابستان ۱۳۸۵ نسبتاً آرام بوده است.

یونیفیل در بیانیه خود گفت: از زمان بروز خشونت‌های جاری در جنوب اسرائیل با تمام طرفین در تماس بوده است تا هماهنگی موثری را تضمین کند و از پیشامد ناشی از سوءتفاهم جلوگیری به عمل آورد.

اشاره این بیانیه به حمله گروه شبه‌نظامی حماس به جنوب اسرائیل بوده که در جریان آن، دهها غیر نظامی اسرائیلی کشته و بیش از یک هزار تن زخمی شده‌اند.

یونیفیل تاکید کرد که هدف اصلی‌اش، حفظ ثبات در امتداد «خط آبی»، نوار مرزی اسرائیل-لبنان، و اجتناب از افزایش مناقشه‌ای است که می‌تواند برای ساکنان منطقه پیامدهای فاجعه‌باری به بار آورد.

XS
SM
MD
LG