لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۲

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی ایران: خامنه‌ای ناراضی است؛ کتاب‌های زبان تغییر می‌کند


 اعتراضات دانش‌آموزی در ایران، مهر ۱۴۰۱
اعتراضات دانش‌آموزی در ایران، مهر ۱۴۰۱

احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی ایران، گفته است که کتاب‌های آموزش زبان که «با آداب و رسوم و فرهنگ خودمان» سازگار نباشد کنار گذاشته می‌شود.

محمودزاده روز یکشنبه ۲۵ دی به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت «همسو با فرمایش رهبر انقلاب» این سازمان فراخوانی برای تولید محتوای «کتاب‌های زبان آموزشگاه‌ها» خواهد داشت که در سطح کشور اجرا می‌شود.

او گفت که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری‌ اسلامی، از محتوای کتاب‌های درسی انتقاد کرده است.

خامنه‌ای سال ۱۳۹۵ از «اصرار بر ترویج انحصاری زبان انگلیسی» در ایران انتقاد کرد و آن را ناسالم دانست.

محمودزاده همچنین درباره فعالیت معلمان در مدرسه‌های غیردولتی گفت «برای ما مهم است که حتی معلم بتواند سوالات اعتقادی دانش آموزان را پاسخ بدهد و شبهات بچه‌ها را در جریان تعلیم و تربیت حل و فصل کند.»

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که بسیاری از مدرسه‌ها در ایران پس از مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد شاهد اعتراضات دانش‌آموزان دختر و پسر بودند.

پیشتر نیز به دنبال انتشار گزارش‌هایی از لغو برگزاری آزمون «آیلتس» در ایران در شبکه‌های اجتماعی، سازمان سنجش آموزش کشور با تایید این گزارش‌ها گفت که عدم برگزاری این آزمون «موقتی» است.

به گفته موسسات برگزارکننده، «به دستور سازمان سنجش» تمامی آزمون‌های آیلتس در سراسر کشور از اسفندماه تا اطلاع ثانوی برگزار نمی‌شود.

آزمون آیلتس در کنار آزمون تافل، یکی از آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی است که بسیاری از دانشگاه‌هایی که تدریس در آنها به انگلیسی است شرکت متقاضیان تحصیل در آنها برای ورود به این دانشگاه‌ها ضروری کرده‌اند تا سطح آشنایی آنها به زبان انگلیسی سنجیده شود.

XS
SM
MD
LG