لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۸

حمله امامان جمعه به فضای مجازی و مخالفان حجاب اجباری؛ «وضعیت افتضاح» است


از راست: رسول فلاحتی، احمد علم‌الهدی، و محمد مهدی حسینی همدانی، امامان جمعه رشت، مشهد، و کرج.
از راست: رسول فلاحتی، احمد علم‌الهدی، و محمد مهدی حسینی همدانی، امامان جمعه رشت، مشهد، و کرج.

امامان جمعه‌ مشهد، کرج و رشت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با نادیده گرفتن اقدام اعتراضی بسیاری از زنان ایرانی، که در ماه‌های اخیر روسری‌های خود را برداشته‌اند، بر ضرورت حجاب اجباری تاکید کردند و خواهان مقابله با «بی‌دینی‌ها و لامذهبی‌های شبکه‌های خارجی» شدند.

محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج گفت: «یکی از دلایل کم شدن برکات زندگی و قطع شدن نزولات آسمانی... وضعیت افتضاح حجاب» است.

نماینده علی خامنه‌ای در استان البرز حجاب را «فرمان خداوند و عامل حفظ بانوان» خواند و گفت: «کسی که کشف حجاب می‌کند در زمین دشمن قدم برمی‌دارد و باید با او مقابله کرد.»

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، نیز گفت واتساپ و اینستاگرام «فراماسونی» هستند.

او وظیفه شورای عالی فضای مجازی را مقابله با «بی‌دینی‌ها و لامذهبی‌های شبکه‌های خارجی» دانست و افزود: «بخش سینما و هنر وزارت ارشاد و شبکه‌های افسارگسیخته فضای مجازی باید تحت کنترل در بیاید.»

در رشت، رسول فلاحتی امام جمعه این شهر و نماینده علی خامنه‌ای در استان گیلان گفت کشف حجاب باعث ناراحتی «خانواده‌های اهل تدین» است. به گفته او، «دخترانی که کشف حجاب کردند و تعدادشان اندک است بدانند که این عمل‌شان جرم است.» او نیز از شورای عالی امنیت ملی و سازمان فضای مجازی کشور خواست «تصمیماتی که گرفته‌اند عملی کنند.»

طی ماه‌های اخیر و در جریان اعتراضات مردمی و سراسری در شهرهای مختلف ایران، علاوه بر اعلام خواسته‌هایی همچون لزوم تغییر شیوه و ساختار حکمرانی کنونی توسط معترضان، بسیاری از زنان شرکت کننده نیز با برداشتن روسری‌های خود یا سوزاندن آنها، مخالفت با «حجاب اجباری» را اعلام کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG