لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۴

تجمع سهامداران بورس در مقابل مجلس؛ معترضان با «دروغگو» خواندن رئیسی خواستار استعفای وزیر اقتصاد شدند


اعتراض مال‌باختگان بورس مقابل مجلس (۳۰ دی ۱۴۰۰)
اعتراض مال‌باختگان بورس مقابل مجلس (۳۰ دی ۱۴۰۰)

در پی ادامه سقوط شاخص کل بازار بورس تهران گروهی از سهام‌داران بورس در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برگزار کردند و ضمن شعار دادن علیه مجلس و دولت، ابراهیم رئیسی را دروغگو نامیدند و خواستار استعفای وزیر اقتصاد شدند.

بر اساس گزارش‌ها، روز پنج‌شنبه ۳۰ دی معترضان در مقابل مجلس شورای اسلامی شعارهایی از جمله «مرگ بر این دولت مردم‌فریب»، «خاندوزی حیا کن، وزارت رو رها کن»، «مجلس شش درصدی نخواستیم»، «وعده‌های سه‌روزه، پول ملت می‌سوزه» و «رئیسی دروغگو» سر دادند.

در این تجمع پلاکارد بزرگی در دست برخی معترضان بود که خطاب به محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نوشته شده بود «ما بازی را می‌فهمیم.»

شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی با شعارهای «این همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی، «حکومت عدل علی، این همه بی‌عدالتی» و «مجلس پر ادعا، کجا رفت پول‌های ما» مقامات را مسئول وضعیت بازار بورس دانستند.

معترضان مجلس را «شش‌درصدی» نامیدند و ابراهیم رئیسی را «دروغگو» توصیف کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی می‌گویند وعده‌های دروغین مقامات درباره رونق بورس باعث نابودی پول مردم شده است.

روز چهارشنبه نیز با ادامه سقوط شاخص کل بازار بورس تهران، در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک دی میان برخی سهام‌داران و مدیران تنش و درگیری رخ داد.

سه‌شنبه ۲۸ دی، شاخص کل بورس تهران «۳۰ هزار و ۵۴۰ واحد» کاهش یافت که «بزرگ‌ترین سقوط شاخص کل بورس پایتخت در سه ماه اخیر» بود.

سقوط مجدد ارزش سهام در بورس در حالی است که یک مقام سازمان بورس و اوراق بهادار ایران پیش از این اعلام کرده بود معاملات در بازار سرمایه کشور نسبت به «روزهای اوج بازار در سال ۹۹»، به «یک‌پنجم» کاهش یافته است.

استقبال مردم از سرمایه‌گذاری در بازار بورس ایران و خرید سهام دولتی و اوراق بهادار در سال گذشته با تشویق مقامات جمهوری اسلامی صورت گرفت.

XS
SM
MD
LG