لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۴

اد رویس از نمایندگان کنگره خواست در سخنرانی نتانیاهو شرکت کنند


اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، یک روز پیش از سخنرانی نخست وزیر اسرائیل در نشست کنگره ایالات متحده در واشنگتن، در بیانیه‌ای گفت یک ایران مجهز به سلاح هسته‌ای یکی از بزرگترین تهدیدهایی است که ایالات متحده و هم‌پیمان آن در منطقه یعنی اسرائیل با آن روبرو هستند.

اد رویس، در این بیانیه که روز دوشنبه و پس از سخنرانی بنیامین نتانیاهو در اجلاس سالانه کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل منتشر شد، می‌گوید کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان نهایت تمرکز خود را بر این تهدید، و همینطور مفاد توافق‌نامه بالقوه‌ای که ایران را در آستانه دستیابی به یک سلاح هسته‌ای قرار می‌دهد، معطوف کرده است.

این نماینده جمهوریخواه ایالات کالیفرنیا در مجلس نمایندگان، در ادامه این بیانیه می‌گوید از بسیاری از کارشناسان، مقامات دولتی و همینطور شرکایمان در منطقه (در این باره) شنیده‌ایم ، و اکنون، در حالی که چند هفته بیشتر به پایان ضرب‌الاجل تعیین شده باقی نمانده است، کنگره آماده شنیدن اظهارات نخست وزیر اسرائیل است.

به گفته رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، سنت سخنرانی سران کشورهای خارجی در کنگره درباره موضوعات و نگرانی‌های مشترک، به بیش از نیم قرن پیش بر می‌گردد و به یاد ندارم اینقدر که بر سر دیدار نخست وزیر نتانیاهو جنجال به راه افتاده، در مورد سخنرانی دیگران در کنگره، فارغ از دیدگاه‌های مطرح شده آنها، بحث و جدل شده باشد.

وی در ادامه از نمایندگان کنگره خواست از این سنت حمایت کنند و در سخنرانی نخست وزیر اسرائیل حضور یابند.

وی در پایان بیانیه از تصمیم جان بینر رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان، برای دعوت از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره حمایت کرد و آن را «تصمیمی درست» خواند.

XS
SM
MD
LG