لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

نماینده مجلس: «برخی نمایندگان ۳۰ تا ۹۰ میلیون تومان از رحیمی پول گرفتند»


یک روز پس از اجرای حکم زندان محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی نژاد، نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت بر اساس اطلاعاتی که از سوی یک منبع موثق دریافت کرده است، برخی نمایندگان مجلس هشتم مبالغی بین ۳۰ تا ۹۰ میلیون تومان از آقای رحیمی دریافت کرده‌اند.

کمال‌الدین پیرموذن آنها را « شاه مهره‌های فساد انجام گرفته در مجلس» خواند و گفت این گروه جزو ۱۷۰ نماینده دریافت کننده پول از رحیمی هستند.

معاون اول رئیس جمهوری پیشین ایران که به اتهام فساد مالی محاکمه شد، علاوه بر پنج سال زندان، به پرداخت چهار میلیارد تومان جریمه مالی نیز محکوم شده است.

پایگاه خبری دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که ماموران، یکشنبه ۲۶ بهمن ماه، آقای رحیمی را به زندان اوین منتقل کردند.

دوره قانونگذاری مجلس هشتم از ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۱ بود. پیشتر، رئیس و برخی از نمایندگان مجلس از قوه قضاییه خواسته بودند نام نمایندگانی که از رحیمی پول گرفته‌اند را اعلام کند.

از سوی دیگر، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت آقای رحیمی فهرست ۱۷۰ نفری که از او پول دریافت کرده‌اند را ارائه داده است و افزود برخی از افراد در این فهرست، نه نامزد مجلس بودند و نه نماینده.

به گفته آقای اژه‌ای مبلغ کلی که در لیست آمده نیز بسیار کمتر از مبلغی بوده که از جابر عبدالی گرفته است.

آنگونه که سخنگوی قوه قضاییه به خبرنگاران گفت، دستگاه قضایی ایران هنوز به موضوع دریافت پول توسط برخی نمایندگان از رحیمی وارد نشده است.

XS
SM
MD
LG