لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۳

محمد رضا رحیمی به ۱۸۰ - ۱۷۰ نماینده پول داده است


وکیل محمد رضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد گفت که رحیمی در انتخابات دوره هشتم مجلس، به ۱۷۰ تا ۱۸۰ نماینده اصولگرای مجلس برای تبلیغات انتخاباتی پول داده است.

محمد رضا نادری، وکیل معاون اول دولت پیشین ایران، به خبرگزاری ایلنا درباره پرونده فساد مالی مربوط به موکل خود گفت که رحیمی مبالغ زیادی را به حدود دو سوم نمایندگان اصولگرای مجلس ایران داده است و پول خرج شده ربطی به اختلاس بیمه ایران ندارد.

محمد رضا رحیمی در ارتباط با اختلاس و فساد مالی از سال گذشته مورد بازجویی و تحقیق قرار گرفت و چندی پیش رای محکومیت او صادر شد. او دو هفته پیش در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه ایران، اتهامات خود را رد کرد و آنان را مربوط به کمک مالی به تعدادی از نامزدهای انتخابات مجلس عنوان کرد.

به نظر می‌رسید حکم رحیمی که بنا به اخبار غیررسمی در دادگاه تجدید نظر به ۱۴ سال حبس و ۴ میلیارد تومان جریمه نقدی تبدیل شده است، مربوط به همه دهها اتهام او باشد اما وکیل او گفته است که این حکم مربوط به یکی اتهامات است.

دادگاه محمد رضا رحیمی به صورت غیرعلنی برگزار شد و قوه قضاییه ایران نیز هیچ اطلاعات مشخصی از نوع اتهامات و رای صادره، منتشر نکرد.

نقش داشتن محمد رضا رحیمی در پرونده موسوم به «بیمه ایران» یا «خیابان فاطمی»، از اواخر سال ۸۹ با اظهار نظر تعدادی از نمایندگان مجلس آشکار شد. پس از آن نمایندگان مجلس بارها خواستار برخورد با چهره‌ بانفوذ این پرونده شدند اما تنها پس از پایان کار دولت احمدنژاد بود که به اتهام معاون اول او رسیدگی شد.

XS
SM
MD
LG