لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۴

دفاع جمهوریخواهان کنگره از لزوم طرح تشدید تحريم‌ها علیه ايران


سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو
سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو

سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو، با بیان این که مذاکرات هسته‌ای جاری با ایران «ثمری به بار نخواهد آورد،» گفت تحریم‌های شدیدتر علیه تهران ضروری است.

سناتور روبیو روز يکشنبه ۲۸ دی ماه (۱۸ ژانويه ۲۰۱۵) در گفتگویی با شبکه تلویزیونی سی.بی.اس آمریکا گفت، تحریم‌های جاری علیه ایران، تنها دلیلی است که آن کشور حاضر به مذاکره بوده است.

از سوی دیگر، سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام، نیز روز یکشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی ان.بی.سی آمریکا گفت، در صورتی که رئيس جمهوری آمريکا، اجازه رای‌گيری کنگره در مورد رد یا تایید هر توافق نهایی اتمی با ایران را بدهد، او حاضر است تلاش‌ها برای تصویب و اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران را فعلا مسکوت بگذارد.

باراک اوباما روز جمعه و در جریان یک نشست خبری مشترک با نخست وزیر بریتانیا در کاخ سفید، با اشاره به این که تصویب تحریم‌های جدید، مذاکرات هسته‌ای با ایران را منحرف خواهد کرد، بار دیگر تاکید کرد که در صورت تصویب هر طرحی برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران در کنگره، آن را وتو خواهد کرد.

جان بینر رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به اظهارات آقای اوباما گفت، تهدید وتوی رییس جمهوری، کنگره را از اقدام باز نخواهد داشت و افزود «ایران یک کشور حامی تروریسم با کارنامه عمیق نقض حقوق بشر است.»

XS
SM
MD
LG