لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۸

کیفرخواست برای معاون اول احمدی نژاد صادر شدسرپرست دادگاه های کیفری استان تهران روز دوشنبه از صدور کیفرخواست برای محمدرضا رحیمی ، معاون محمود احمدی نژاد خبر داد.

به گفته قاضی محسن افتخاری پس از صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده تا برای رسیدگی در اختیار یکی از شعبه های این مرجع قضایی قرار گیرد. کیفرخواست بیانیه دادستان علیه متهم است.

محسن افتخاری از ذکر اتهام های معاون رئیس جمهوری پیشین خودداری کرد.

با آغاز محاکمه متهمان پرونده اختلاس از بیمه ایران و استانداری، متهمان چندید بار از او نام بردند اما او هیچ گاه به عنوان متهم مطرح نشد. در زمان دستگیری اخلالگران بازار ارز نیز نام او به میان آمد اما قوه قضائیه آن راتایید نکرد.
پس ا ز آن که علی مطهری در انتقاد از قوه قضائیه به طولانی شدن پرونده اختلاس از بیمه اعتراض کرد، در دی ماه سال ۱۳۹۲ دادستان تهران اعلام کرد که از محمد رضا رحیمی بازجویی شده و او تا تشکیل دادگاه با سپردن وثیقه متناسب با اتهام خود آزاد است.
پس از آن نیز در روز ۱۲ اسفند سخنگوی قوه قضائیه و دادستان کل کشور، صدور قرار مجرمیت برای یکی از مسئولان دولت سابق را تایید کرد. غلام حسین محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی درباره اتهام او در پرونده های بیمه و ارز، و در کل داشتن بیشاز بیست مورد اتهام گفت:« اصل موضوع صحیح است و قرار مجرمیت صادر شده.» با این حال او از گفتن تعداد اتهام ها اظهار بی اطلاعی کرد و گفت اگر می دانست هم نمی توانست بگوید.
محمود احمدی نژاد اعضای کابینه را خط قرمز خود اعلام کرده و از آنان در برابر اتهام ها حمایت می کرد.
XS
SM
MD
LG