لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۲

دادگاه رسیدگی به پرونده اختلاس در شرکت بیمه ایران تشکيل جلسه داد


دومين جلسه‌ رسیدگی به پرونده‌ اختلاس در شرکت بیمه ایران از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران برگزار شد. بنا به گزارش ايسنا، ۵۴ متهم این پرونده در دادگاهی با حضور پنج قاضی، به ریاست سیامک مدیر خراسانی، به اتهامات مختلفی از جمله مشارکت در اختلاس، معاونت در اختلاس، وصول وجه چک‌های ناشی از اختلاس شرکت بیمه و تحصیل مال نامشروع، پاسخ خواهند داد.

به گفته مدعی العموم، متهمان اول تا چهارم این پرونده کارمند بیمه بوده‌ و متهمان ردیف‌های ۵ تا ۵۴ از افرادی هستند که با عاملان اصلی اختلاس همکاری داشته اند. این افراد با تشکیل پرونده‌های خسارت های واهی، اقدام به صدور چک‌هایی به نام بستگان و آشنایان خود به عنوان زیان‌دیده می نمودند و از اين طريق مبالغ کلانی را اختلاس کرده اند.

اما جدا از مبالغ کلان مورد اختلاس، موضوعی که این پرونده را بیش از بیش با اهمیت می کند، شایعه دست داشتن محمد رضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد، در اختلاس های صورت گرفته است.

پیش از این دادگاه، برخی از مقامات نظیر غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه، و احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی، با ذکر نام آقای رحیمی، از وی به عنوان یکی از متهمان اصلی این پرونده یاد کرده بودند. اما در نخستين جلسه این دادگاه در اسامی متهمین به صورت حرف اول نام و نام خانوادگی ذکر شده، اما نشانی از آقای محمد رضا رحیمی به چشم نمی خورد.

همچنین زمانی که متهم ردیف اول این پرونده در مورد شخصی با عنوان دکتر «ر» سخنی به میان آورد، قاضی دادگاه اعلام کرد که سمت وسوی پرونده، حکایت از عدم ارتباط آقای دکتر «ر»، با اختلاس های صورت گرفته دارد.

موضوع دخالت آقای رحیمی در اخلاس صورت گرفته و فساد مالی در ماه های اخیر محل نزاع دولت و بسیاری از چهره های محافظه کار حکومتی بوده است. اما در تمام این مدت، دولت محمدی نژاد اتهامات مربوط به وی را همواره نادرست خوانده است.

نام محمد رضا رحیمی از بین متهمین پرونده حذف شده است، اما تا این لحظه واکنشی از سوی منتقدین گزارش نشده است.

XS
SM
MD
LG