لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۷

احمدی نژاد: شش سال فریاد زدم می خواهند پولهای مردم را ببرند


voa pnn Iran ahmadinejad
voa pnn Iran ahmadinejad
محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، عصر روز پنجشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل های دانشجویی، با اشاره به گرانی های اخیر گفت برای حفظ نظام و انقلاب نمی تواند ناگفته هایش را در مورد گرانی ها بگوید.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای احمدی نژاد افزود اوضاع اقتصادی فعلی درایران متاثر از طراحی دشمن و طراحی برخی از نیروهای داخلی است.

وی همچنین با اشاره به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که از آن بعنوان بزرگترین کلاهبرداری مالی در ایران یاد می شود گفت این کار ساخته و پرداخته عده ای بود که پولها را بردند. وی گفت شش سال فریاد زده که عده ای می خواهند پولهای مردم را ببرند.

روز جمعه نیز امامان جمعه در شهرهای مختلف به گرانی ها اشاره کردند و از مردم خواستند صرفه جویی کنند. در تهران، آیت الله جنتی از مردم خواست به خدا توکل کنند، چرا که برای او مثل «خورشید» روشن است که گرانی ها موجی گذراست. وی از ذخیره سازی کالا نیز انتقاد کرد و آن را اقدامی غلط دانست.

خبرگزاری مهر هفته گذشته اعلام کرد ایران کار ذخیره مواد غذایی برای مصرف سه ماه جمعیت کشور را آغاز کرده است.

مهر، به نقل از حسن رادمرد، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشت : «با دستور ویژه رئیس جمهور و تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت، ذخیره‌سازی استراتژیک کالاهای اساسی حداقل معادل سه ماه نیاز کشور، در دستور کار قرار گرفت.»

به گفته رادمرد، در ذخیره سازی استرتژیک مواد غذایی، حداقل معادل سه ماه نیاز کشور، در دستور کار قرار گرفته است که شامل گندم، کنجاله، نهاده‌های دامی، روغن خام، شکر خام، برنج است.

روابط تجاری ایران با دیگر کشورها، تحت الشعاع تحریم های اعمال شده آمریکا و اروپا بر بانک ها و شرکت های بیمه ایرانی به شدت کاهش یافته است.

کشورهای غربی خواستار توقف برنامه های مشکوک اتمی در ایران هستند و بیم آن دارند که ایران، تحت پوشش برنامه صلح آمیز اتمی در تلاش برای دستیابی به بمب اتم باشد. تهران با رد اتهامات می گوید برنامه اتمی اش صلح آمیز است.
XS
SM
MD
LG