اقتصادی

A group of Iranian teachers protested in Tehran,
در پی اعتصاب و تجمع اعتراضی کارکنان بخش درمان و صنایع نفت و پتروشیمی در روزهای اخیر در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات و شرایط استخدامی، تجمع‌های اعتراضی صنفی روز سه شنبه نیز ادامه یافت.
«میانگین صنعتی داو جونز» شاخص اصلی بازار نیویورک سه‌شنبه وارد هشتمین روز متوالی افزایش خود شد و اس‌اندپی۵۰۰، شاخص گسترده ارزش سهام شرکت‌ها، نیز با نیم درصد افزایش به بالاترین سطح خود نزدیک شد.
A currency exchange shop employee shows 100 Euros, 100 U.S. dollars and 100 Turkish Liras banknotes at his shop at a market…
با سقوط دوباره ارزش لیر ترکیه، روز جمعه نرخ برابری این ارز در برابر دلار آمریکا به پائین‌ترین سطح خود رسید.
Pride پراید ایران
دو هفته پس از اعلام توقف خط تولید پراید در ایران، قیمت این خودرو در بازار روند افزایشی داشته و یکی از مدل‌های آن تا ۱۰۰ میلیون تومان هم به فروش می‌رسد. این درحالی است که حتی مقامات جمهوری اسلامی نیز اعتراف کرده‌اند خودروی پراید ضعیف‌ترین و پرخطرترین خودروی موجود در بازار ایران است.
صرافی ایران - صف دلار
در حالی که با افزایش نرخ ارز در بازار ایران حساسیت‌ها نسبت به بازگشت ارز صادراتی به بازار افزایش یافته است، گزارش‌ها حاکی از آن است که ده‌ها شرکت عمدتا دولتی و نیمه دولتی حدود ۵ میلیارد یورو از ارز صادراتی را به کشور بازنگردانده‌اند.
سونی اعلام کرد که درآمد نسبت به سه‌ماهه دوم سال گذشته ۲ درصد و سود آن نسبت به همین مدت در سال گذشته ۵۳ درصد افزایش یافت
یک صرافی در بازار ارز تهران
یک هفته بعد از کاهش شدید ارزش پول ملی ایران و رسیدن ارزش دلار به ۲۵ هزار تومان، گزارش‌ها از بازار در ایران نشان می دهد که سیاست‌های دولت حسن روحانی برای تقویت ارزش پول ملی ایران جواب نداده و دلار روی کانال حدود ۲۱ هزار تومانی مانده است.
Parviz Fattah
۳۶ هزار میلیارد تومان درآمد و ۷ هزار میلیارد تومان سود؛ این‌ها ارقامی است که سید پرویز فتاح، رئيس بنیاد مستضعفان، از گردش مالی این بنیادِ زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۸ ارائه کرده است.
زنی با صورت ماسک زده در مقابل تابلوی الکترونیکی نشانگر شاخص بازار سهام هنگ کنگ. ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۰
در حالی که سرمایه‌گذاران می‌کوشند خود را از تازه‌ترین فصل روابط رو به وخامت ایالات متحده و چین دور کنند، بازارهای جهانی روز سه‌شنبه بازگشتی مثبت داشتند.
ساختمان وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا
شرکت آمریکایی ویتفورد با دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده توافق کرد در پرونده نقض تحریم‌های ایران از سوی شرکت‌های خارجی زیرمجموعه، مبلغ ۸۲۴ هزار دلار بپردازد.
نمایی از ساختمان کنگره
جمهوریخواهان و دموکرات‌ها در کنگره ایالات متحده آمریکا مذاکره بر سر دور بعدی کمک‌ها و خدمات برای جبران خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا را آغاز کرده‌‌اند.
FILE PHOTO: FILE PHOTO: A Ryanair plane takes off from Manchester Airport. Picture taken June 21, 2020. REUTERS/Phil Noble/File…
شرکت هواپیمایی مسافربری ایرلندی «رایان ایر» با اعلام این که طی سه‌ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن، معادل ۲۱۶ میلیون دلار ضرر کرده است، پیش‌بینی کرد که شمار مسافرت‌های هوایی طی سال جاری ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت.
مردی در ایالت میسیسپی فرم تقاضای بیمه بیکاری را از نگهبان از پشت در شیشه ای مرکز کاریابی دریافت می کند. آرشیو،، ۲ آوریل ۲۰۲۰
استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، می‌گوید در بسته کمک‌های اقتصادی تازه مرتبط با ویروس کرونا که دوشنبه رونمایی می‌شود ۷۰ درصد حقوق ۱۶ میلیون کارگر بیکار پرداخت خواهد شد.
FILE PHOTO: A business jet is refuelled using Jet A fuel at the Henderson Executive Airport during the National Business Aviation Association (NBAA) exhibition in Las Vegas
بنا بر پیش‌بینی کارشناسان صنعت هواپیمایی، رونق گرفتن دوباره سفرهای تفریحی و کاهش محدودیت‌های مسافرتی در اروپا موجب بالا رفتن تقاضا برای هواپیماهای جت تجاری در تابستان شده است.
در حالی که سرمایه‌گذاران به دارایی‌های امن هجوم می‌آورند که نقدینگی خود را از تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد، حفظ کنند، قیمت طلا به رکورد سال ۲۰۱۱ نزدیک شده است.