لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۴

نیویورک میزبان کنگره جهانی زرتشتیان؛ «۱۲۰۰ نفر از ۱۶ کشور» به تبادل اندیشه می‌پردازند


نشان فروهر، از نمادهای دین زرتشتی
نشان فروهر، از نمادهای دین زرتشتی

هم‌زمان با فرا رسیدن جشن تیرگان، دوازدهمین کنگره جهانی زرتشتیان از روز جمعه ۱۰ تیر با حضور نزدیک به ۱۲۰۰ نفر از پیروان دین زرتشتی از ۱۶ کشور جهان در منهتن در ایالت نیویورک آمریکا آغاز شده است.

به گزارش تارنمای خبری زرتشتیان، این کنگره با هدف «آموزش دینی و فرهنگی و هم‌اندیشی» برگزار می‌شود و دوازدهمین گردهمایی این کنگره از یازدهم تا چهاردهم تیر به میزبانی انجمن زرتشتیان نیویورک و توابع، به عنوان عضوی از فدراسیون انجمن‌های زرتشتیان آمریکای شمالی در جریان است.

در این رویداد جهانی که پیش از این در سال ۲۰۰۰ نیز آمریکا برگزار شده بود، «زرتشتیان درباره تجربه‌های شخصی خود از چالش‌ها و شیوه زندگی در کشورهای خود به تبادل اندیشه می‌پردازند.»

همچنین برنامه‌های آنلاین از جمله درباره «بحران‌های کاری و اقتصادی برای جوانان و بانوان و پدیده تغییر اقلیم و گرمایش جهانی و کارآفرینی در دوران کرونا» از جمله دیگر برنامه‌های انجمن زرتشتیان شمال آمریکا عنوان شده است.

برگزاری این کنگره با جشن تیرگان، یکی از مهم‌ترین جشن‌های ایرانیان باستان هم‌زمان شده است که هر ساله از سوی زرتشتیان در روز سیزدهم تیر، برابر با چهارم ژوئیه برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG