لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۰

کارت بیسبال با تصویر موسس فیسبوک ماه آینده به حراج گذاشته خواهد شد


الی تارانتینو با کارت بیسبالی با تصویر مارک زاکربرگ در سن دبستان
الی تارانتینو با کارت بیسبالی با تصویر مارک زاکربرگ در سن دبستان

کارت بیسبالی با تصویر کودکی مارک زاکربرگ، موسس فیسبوک ماه آینده در حراج اشیاء و یادگاری‌ها به فروش می‌رسد. هیچکس نمی‌داند این کارت به چه قیمتی ممکن است به فروش رود

وقتی الی تارانتینو، مشاور اردوگاه تابستانی، چندین سال پیش مجله‌ای را ورق می‌زد با نامی آشنا مواجه شد: مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیسبوک.

به گزارش آسوشیتدپرس، تارانتینو به زیرزمین خانه‌اش رفت و داخل جعبه‌ای که در آن اشیای یادگاری نگه می دارد را گشت و در بین عکس‌ها، روزنامه‌های قدیمی و نقشه‌های شهرهایی که به آن سفر کرده، کارت بیسبالی را پیدا کرد که روی آن عکس زاکربرگ کم سن و سال در یونیفرم قرمز، حالی‌که لبخند می‌زند و یک چوب بیسبال در دست گرفته، چاپ شده است.

او بعد از گذشت سه دهه امیدوار است که این کارت بیسبال امضاء شده که یکی از ثروتمندترین مردان جهان را در کودکی نشان می‌دهد، در حراج ماه آینده برای او عایدی مالی قابل‌توجهی به همراه داشته باشد.

آنطور که تارانتینو تعریف می کند، زاکربرگ که در آن زمان ۸ یا ۹ ساله بود، کارت بیسبالی را که ۳۰ سال پیش در پایان اردو به عنوان هدیه خداحافظی چاپ کرده بود، به او تقدیم کرد.

تارانتینو که معلم کلاس پنجم در کانکتیکات است و همچنان تابستانها در اردوگاه وست‌چستر نیویورک کار می‌کند، می‌گوید «به عنوان فردی که یادگاری جمع می‌کند، جدایی از هر چیزی در کلکسیون خود دارید مشکل است. ولی من همیشه به طرز عجیبی کنجکاو بودم که بدانم واکنش مردم به چنین چیزی که ترکیب عجیبی از فرهنگ پاپ و یادگاری است، چگونه خواهد بود.»

این کارت همینطور به عنوان یک کالای قابل گردآوری دیجیتال رمزگذاری شده نیز به حراج گذاشته خواهد شد.

استیون فیشلر، بنیانگذار «کامیک‌کانکت» که این یادگاری‌ها را به حراج می‌گذارد می‌گوید که از قیمت فروش این کارت مطمئن نیست. هرچند او می‌گوید کارت‌های بیسبال و اشیاء یادگاری در شرایط خوب معمولاً چندین میلیون دلار به فروش می‌روند.

XS
SM
MD
LG