لینکهای قابل دسترسی

سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۰

حوثی‌ها از مرگ ده‌ها نفر در حمله هوایی ائتلاف به بازاری در یمن خبر دادند


رسانه‌های وابسته به شورشیان یمن روز پنجشنبه از قول مسئولان حوثی گفتند بر اثر حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یک بازار شلوغ در استان شمالی سعده دست کم ۵۰ نفر کشته و ۷۷ نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تلویزیون المسیره متعلق به شبه نظامیان شیعه حوثی مورد حمایت ایران از قول مقام‌های وزارت بهداشت خود ادعا کرد که بمباران ائتلاف به یک اتوبوس در حال تردد در بازار برخورد کرده است.

ائتلاف منطقه‌ای به رهبری ریاض پیشتر گفته بود به تلافی حمله موشکی روز چهارشنبه به جنوب عربستان که یک کشته در بر داشت، که قربانی خود یک شهروند یمنی بود، شورشیان حوثی را امروز در یمن هدف حمله قرار داده است.

صلیب سرخ بین الملل در حساب توئیتر خود نوشت مراکز درمانی تحت مدیریت این گروه در سعده جسد ۲۹ کودک را، که همگی زیر ۱۵ سال داشتند، دریافت کرده‌اند. ۴۸ زخمی نیز به این مراکز منتقل شدند، که ۳۰ تن از آنها کودک هستند.

ائتلاف به رهبری عربستان از مارس ۲۰۱۵ بطور مستقیم علیه حوثی‌های یمن وارد جنگ شده‌اند.

بیش از سه سال از جنگ یمن، که بیش از ۱۰ هزار قربانی گرفته، می‌گذرد و تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به آن بی‌نتیجه بوده است.

سازمان ملل متحد و مدافعان بین المللی حقوق بشر پیشتر از عربستان و متحدان منطقه‌ای آن در ائتلاف، به ویژه امارات عربی متحده، به دلیل کشته شدن غیرنظامیان در جنگ یمن انتقاد کرده‌اند و خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG