لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۰

کشته شدن ۱۱۰ نفر هنگام غارت کارخانه مهمات سازی در یمن


کشته شدن ۱۱۰ نفر هنگام غارت کارخانه مهمات سازی در یمن
کشته شدن ۱۱۰ نفر هنگام غارت کارخانه مهمات سازی در یمن

مقام های یمنی می گویند در انفجار کارخانه مهمات سازی در استان ابين‎ ، واقع در جنوب یمن دست کم ۱۱۰ نفر کشته و ده ها تن دیگر مجروح شدند. انفجار زمانی رخ داد که غیرنظامیان در حال غارت این کارخانه بودند.

انفجار روز دوشنبه و در حالی روی داد که ساکنان شهر جعر برای سرقت تولیدات آن وارد کارخانه شدند. یک روز پیش از این حادثه، شبه نظامیان اسلامگرا به این کارخانه حمله کردند و کنترل منطقه را به دست گرفتند. شورشیان پیش از ترک کارخانه در روز یکشنبه، مهمات آن را جمع آوری کردند.

رسانه دولتی یمن مقصر این فاجعه را گروه القاعده معرفی کرد و گفت تروریست هایی که به کارخانه حمله کردند، غیر نظامیان را با فریب به یک «تله» انداختند.

ساکنان منطقه می گویند روز دوشنبه، فردی احتمالا یک سیگار به داخل ساختمان انداخته است که باعث انفجار و آتش سوزی آن شد.

در میان کشته شدگان، چند زن و کودک نیز دیده می شوند که برای غارت کارخانه آمده بودند. پزشکان می گویند بسیاری از نجات یافتگان از سوختگی رنج می برند.

استاندار ابين‎ خواستار تحقیق درباره این حادثه شده است. رسانه دولتی یمن شبه نظامیان القاعده را متهم کرد که مانع حضور ماشین های آتش نشانی و آمبولانس ها در محل شدند.

نیروهای دولتی و شبه نظامیان اسلامگرا در جعر، روز یکشنبه به سمت یکدیگر تیراندازی کردند. یک سرباز در درگیری ها کشته شد.

نا آرامی ها در جنوب یمن، جدیدترین بحرانی است که علی عبدالله صالح، رییس جمهوری یمن با آن مواجه شده است. این درحالی است که وی با بحران های دیگر سیاسی روبروست که رو به افزایش است.

XS
SM
MD
LG