لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۷

یاشار تبریزی با اعلام محرومیت تماس با خانواده: جماعت حاکم از صدای ما هم هراس دارد


یاشار تبریزی، زندانی سیاسی
یاشار تبریزی، زندانی سیاسی

یاشار تبریزی، فعال مدنی مشروطه‌خواه که در زندان اوین به سر می‌برد، در نامه‌ای اعلام کرد از یک هفته قبل به دستور مقامات قضایی از حق تماس تلفنی با خانواده محروم شده است.

در پیام یاشار تبریزی که توسط ادمین در حساب «ایکس» این فعال زندانی منتشر شده و امضای او با ذکر «آبان ۱۴۰۲، زندان اوین» بر آن است، عنوان شده که او صدایش را «برای منافع شخصی» خود و خوانواده‌اش «به هیچ عنوان» به کار نمی‌برد و «این صدا فریاد درد و رنج مردم بوده و هست» و مردم «جز مطالبه حقوق بنیادین انسانی و شهروندی» و «حق انتخاب» چیزی نخواسته‌اند.

یاشار تبریزی با تأکید بر خواست «دموکراسی، آزادی، صلح، و برابری برای همه ایرانیان»، و «اعتراض بر علیه ظلم و بیداد»، افزوده است: «این جماعت حاکم حتی از صدای ما نیز هراس دارند تا به گوش مردم نرسد.»

این فعال مدنی مشروطه‌خواه، گفته که جمهوری اسلامی او را «برای فریب و پنهان‌کاری فساد و ناکارآمدی» خود، در بند چهار زندان اوین حبس کرده و «بنا به گزارش بازجویی وزارت اطلاعات» و با «دستور شعبه دیگر» «همه تماس‌های» او «حتی با خانواده» را که «حق انسانی و قانونی»‌ است، قطع کرده‌اند.

در حالی که بیش از ۴۰ روز از بازداشت یاشار تبریزی می‌گذرد، او به تداوم بازداشت موقت خود معترض شده و تأکید کرده است: «ما پشتوانه و رسانه‌ای جز مردم آگاه و آزاده و رسانه‌های مردمی نداریم.»

همچنین، مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران پنج‌شنبه ۱۱ آبان گزارش داده که یاشار تبریزی «کماکان به صورت بلاتکلیف» در زندان اوین است و قطع تماس‌های او از چهارم آبان آغاز شده است.

یاشار تبریزی ۲۳ شهریور در آستانه سالگرد کشته شدن مهسا امینی در تبریز بازداشت شد و به زندان اوین در تهران انتقال یافت.

دادگاه انقلاب اسلامی شهریار در استان تهران چند روز پیش از آخرین بازداشت، این فعال مدنی را که پیش از این نیز سابقه زندان داشته، به «یک سال حبس تعزیری» محکوم کرده بود.

XS
SM
MD
LG