لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۳

همسر امدادگر بریتانیایی اسیر داعش، خواستار آزادی او شد


همسر الن هنینگ، امدادگر داوطلب بریتانیایی که به اسارت شبه‌نظامیان سنی دولت اسلامی درآمده در بیانیه‌ای خواستار آزادی همسرش شد. خانم هنینگ این بیانیه را یک هفته پس از آن صادر کرد که دولت اسلامی تهدید کرد او را خواهد کشت.

الن هنینگ، ۴۷ ساله، سال گذشته وقتی که در چارچوب عملیات امدادی ارسال امکانات پزشکی به بیمارستانی در شمال سوریه فعالیت می‌کرد، در ماه دسامبر گذشته-حدود ده ماه پیش- به بازداشت شبه نظامیان درآمد.

او هفته گذشته در ویدئویی ظاهر شد که قتل دیگر شهروند بریتانیایی، دیوید هینز توسط گرود اسلامگرای سنی موسوم به خلافت اسلامی را نشان می‌داد. در این ویدئو، مردی نقاب‌پوش می‌گوید اگر دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا به حمایت از کسانی که در مقابل داعش می‌جنگند ادامه دهد، هنینگ نیز کشته خواهد شد.

باربارا، همسر الن هنینگ در بیانیه‌ای که شامگاه شنبه از سوی وزارت خارجه بریتانیا منتشر شد می‌گوید: «الن انسانی صلح‌طلب و ایثارگر است. او زمانی دستگیر شد که داشت آمبولانسی حاوی مواد خوراکی و آب را می‌راند تا به نیازمندان برساند. او هدفی غیر از کمک‌رسانی نداشت.»

هفته گذشته، گروه های اسلامی مختلف در بریتانیا، از جمله منتقدان شدید سیاست های دولت که دخالت‌های غرب را دلیل عمده بحران در عراق و سوریه می‌دانند، خواستار آزادی هنینگ شدند.

خانم هنینگ گفته است که تلاش‌هایش برای تماس با آدم ربایان همسرش بی‌فایده بوده است. او گفته است دعا می کند تا گروه دولت اسلامی پیش از آن که خیلی دیر شود پیام های او را پاسخ دهد.

XS
SM
MD
LG