لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۷

سازمان بهداشت جهانی: موارد کرونا در همه جا کاهش یافته است به غیر از اروپا


دانشجویان آلمانی با ماسک در مراسم سی و دومین سالگرد سقوط دیوار برلین - ۱۸ آبان ۱۴۰۰
دانشجویان آلمانی با ماسک در مراسم سی و دومین سالگرد سقوط دیوار برلین - ۱۸ آبان ۱۴۰۰

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه ۱۹ آبان گزارش داد مرگ و میر ناشی از همه گیری کرونا در اروپا در هفته گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و این تنها منطقه در جهان است که هم موارد ابتلا و هم تلفات ناشی از آن به طور پیوسته در حال افزایش است. این ششمین هفته متوالی است که شیوع ویروس در این قاره افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آژانس نهاد وابسته به سازمان ملل متحد در گزارش هفتگی خود درباره همه‌گیری کرونا اعلام کرد که حدود ۳.۱ میلیون مورد جدید بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان ثبت شده که نسبت به هفته گذشته حدود یک درصد افزایش نشان داده است. نزدیک به دو سوم از موارد بیماری، یعنی ۱.۹ میلیون مورد، در اروپا گزارش شده، جایی که موارد ابتلا ۷ درصد افزایش یافته است.

کشورهایی که بیشترین موارد جدید بیماری را در سراسر جهان ثبت کرده اند، ایالات متحده، روسیه، بریتانیا، ترکیه و آلمان بودند. تعداد موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در کل جهان حدود ۴ درصد کاهش یافته و نرخ مرگ و میر در همه مناطق به غیر از اروپا، افت کرده است.

۴۲ درصد از ۶۱ کشوری که سازمان بهداشت جهانی آنها را جزو منطقه اروپایی خود می شمارد و تا روسیه و آسیای مرکزی امتداد دارد، حداقل ۱۰ درصد افزایش در موارد جدید بیماری کووید-۱۹ گزارش داده‌اند.

بنا بر گزارش سازمان بهداشت جهانی، در قاره آمریکا موارد جدید بیماری در هفته حدود ۵ درصد و موارد مرگ و میر حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است؛ که بالاترین آمار در ایالات متحده گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG