لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۶

کاخ سفید از ممنوع‌کردن استفاده از «تیک‌تاک» در آمریکا حمایت می‌کند


لوگوی تیک‌تناک بر روی یک گوشی همراه - آرشیو
لوگوی تیک‌تناک بر روی یک گوشی همراه - آرشیو

کاخ سفید می‌گوید از طرح پیشنهادی دوحزبی قانونگذاران آمریکا برای ممنوع کردن استفاده از شبکه اجتماعی «تیک‌تاک» در ایالات متحده حمایت می‌کند.

پیشتر، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا در یک رای‌گیری به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، این اختیار را داد تا «تیک‌تاک» را که یک رسانه اجتماعی چینی است ممنوع کند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، کاخ سفید روز پنجشنبه اقدام قانونگذاران آمریکا برای محدود کردن تیک‌تاک را، که توسط بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی استفاده می‌شود، به دلیل نگرانی از ایمنی داده‌های کاربران درست دانست.

کارین ژان پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «حرف آخر این است که وقتی نوبت به تهدیدات بالقوه برای امنیت ملی ما می‌رسد، زمانی که صحبت از امنیت آمریکایی‌ها می‌شود، وقتی صحبت از حریم خصوصی به میان می‌آید، ما حرفمان را صریح خواهیم زد و در مورد آن کاملاً شفاف خواهیم بود، رئیس جمهور در دو سال گذشته همین کار را کرده است.»

تیک‌تاک مدتها است که در کشورهای مختلف بحث‌برانگیز شده است.

تشکیلات «حفاظت از داده‌ها» در ایتالیا به این اپلیکیشن رسما در مورد نقض مقررات اتحادیه اروپا در ارتباط با محافظت از حریم خصوصی کاربران هشدار داده است.

بریتانیا نیز روز پنجشنبه، به دنبال ایالات متحده، اتحادیه اروپا، کانادا و هند استفاده از این نرم‌افزار کاربری را در دستگاه‌های دولتی ممنوع کرد.

در ایالات متحده، نهادهای دیگر، مانند دانشگاه‌ها، استفاده از این برنامه را در شبکه‌های خود ممنوع کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG