لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

اعتراف وزارت صمت به دلاری بودن قیمت خودرو؛ «کاری از دست ما بر‌نمی‌آید»


نمایشگاه محصولات شرکت ایران خودرو
نمایشگاه محصولات شرکت ایران خودرو

قیمت خودرو در بازار متاثر از افزایش قیمت دلار رشد قابل توجهی داشته اما با عقب‌نشینی نرخ ارز بهای خودرو کماکان در حال رکوردزنی است و سخنگوی وزارت صمت در واکنش به آن می‌گوید که کاری از دست این وزارتخانه ما بر نمی‌آید.

قالیباف، سخنگوی وزارت صمت در یک برنامه تلویزیونی مسئول پاسخگویی به پایین نیامدن قیمت خودرو را دیگر دستگاه‌های کشور دانست و گفت: « با گران و ارزان شدن دلار قیمت خودرو هم تغییر کرد. برای کنترل قیمت خودرو کاری به جز عرضه زیاد خودرو از دست ما برنمی‌آید.»

اظهارت سخنگوی وزارت صمت در حالی است که «خبرآنلاین» روز چهارشنبه ۲۴ اسفند با بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو نوشت: «پراید موجود در بازار مدل ۱۵۱ سال از ۲۵۵ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده‌ است.»

به گزارش این رسانه خودروهای دنا مدل ۱۴۰۰ از ۵۷۵ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۵۹۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز از ۶۳۰ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۶۶۰ میلیون تومان رسیده‌ است.

منوچهر منطقی معاون وزیر صمت جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه در یک نشست خبری گفته بود: «متوسط افزایش قیمت‌ها در سال آینده حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد خواهد بود.»

البته ساعاتی پس از انتشار خبر افزایش ۳۰ الی ۷۰ درصدی قیمت خودروهای کارخانه‌ای، وزارت صمت این خبر را تکذیب و اعلام کرد: «آنچه معاون وزیر صمت در نشست خبری ذکر کرده این بوده که بر اساس قانون، شورای رقابت مسئول تعیین قیمت خودرو‌های داخلی است.»

از طرف دیگر، امید قالیباف، سخنگوی این وزارتخانه در نشست خبری شهریورماه خود در رابطه با افزایش قیمت خودرو برای جبران زیان خودروسازان گفت: نمی‌توانیم اجازه دهیم خودروسازان به دلیل زیان خود قیمت محصولاتشان را افزایش دهند. آن‌ها باید به دنبال راه دیگری برای جبران این زیان باشند.

XS
SM
MD
LG