لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

ایلان ماسک ایالت کالیفرنیا را به عنوان مرکز مهندسی تسلا انتخاب کرد


گوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا (راست)‌ و ایلان ماسک
گوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا (راست)‌ و ایلان ماسک

ایلان ماسک ایالت کالیفرنیا را برای تاسیس دفتر مرکزی «مهندسی تسلا» انتخاب کرد. ماسک که از منتقدان ایالت کالیفرنیا بود، روز چهارشنبه در حضور فرماندار این ایالت خبر داد که بالاخره این تصمیم را گرفت.

ماسک در سخنان روز چهارشنبه در شهر پالو آنتو در ایالت کالیفرنیا، مکانی که برای تاسیس دفتر مرکزی خود انتخاب کرده، در حضور گوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا تایید کرد که تسلا به سرمایه‌گذاری در این ایالت ادامه خواهد داد، حرفی که کاملاً مغایر اظهارات قبلی‌اش بود.

به گزارش وال استریت جورنال، آقای ماسک دفتر مرکزی تسلا را در سال ۲۰۲۱ از سیلیکون ولی، در شمال کالیفرنیا به تگزاس منتقل کرد و در آن زمان گفت که توانایی این شرکت برای گسترش در منطقه خلیج سانفرانسیسکو محدود است. او قبلاً کالیفرنیا را به یک تیم ورزشی تشبیه کرده بود که به یک دوره پیروزی راضی می‌شود و دیگر تلاش نمی‌کند و گفته بود: «آنها (اشاره به ایالت کالیفرنیا) کمی مستعد خودپسندی هستند، فکر می‌کنند حقشان است و بعد دیگر عنوان قهرمانی را به دست نمی‌آورند.»

به رغم انتقال دفتر مرکزی تسلا از سیلیکان ولی به تگزاس، بیش از یک سوم از نیروی کار جهانی تسلا هنوز در کالیفرنیا بودند و بسیاری از آنها در فریمانت، محل اولین کارخانه خودروسازی این شرکت کار می‌کنند.

ماسک به رغم انتقادات قبلی خود، کالیفرنیا را برای تسلا با اهمیت دانست و اظهار داشت که هنوز حدود ۴۸ هزار کالیفرنیایی برای این شرکت کار می‌کنند و این ایالت بخش جدایی‌ناپذیری از رشد خودروسازی تسلا خواهد بود.

تسلا قصد دارد که تا پایان این دهه، سالانه ۲۰ میلیون دستگاه خودروی برقی بفروشد.

XS
SM
MD
LG