لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۸

اختصاصی؛ خواهر «بنجامین بر‌یر»: نگران گروگان‌های دیگر هستیم


بنجامین بریر (آرشیو)
بنجامین بریر (آرشیو)

خواهر بنجامین بریر، گردشگر فرانسوی که از ایران آزاد شده و به فرانسه بازگشته است، می‌گوید برادرش در حال طی دوران نقاهت است.

بلندین بریر، خواهر بنجامین بریر، روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت به بخش فارسی صدای آمریکا گفت، فکر و ذکر برادرش با دیگر گروگان‌های فرانسوی و اروپایی است که هنوز در ایران هستند.

بلندین بریر گفت: «بنجامین نسبتا خوب است. از این که آزادی خود را به دست آورده و به فرانسه بازگشته بسیار خرسند و خوشحال است. باید در حال حاضر از خود مراقبت کند. در بیمارستان است و برای چند هفته دیگر در بیمارستان می‌ماند تا به لحاظ روحی و جسمی دوران نقاهت را طی کند، بهتر شده و سرپا شود. همه خوب هستیم و بسیار خوشحال که او بازگشته است.»

او افزود: «پزشکان او چیز خاصی در مورد وضعیت او نگفته‌اند. او تقریبا خوب است. دوران نقاهت زمان می‌برد، ولی در حال حاضر مشکل جدی وجود ندارد. باید فقط استراحت کند. ذهنش هنوز میان مشهد و پاریس در حال چرخش است. به لحاظ روحی، بازگشت به زندگی و مواجهه با جهان واقعی بعد از سه سال اسارت برای او دشوار است.»

بلندین بریر گفت: «فرصت گفت‌وگو زیاد با هم داریم و زمان زیادی در بیمارستان را با هم می‌گذرانیم و می‌توانیم راحت حرف بزنیم و هرچه می‌خواهیم بگوییم. هیچ محدودیتی برای صحبت نداریم. و از وقتی به فرانسه آمده خیلی با هم وقت می‌گذرانیم.»

او گفت: «اولین چیزی که گفت در مورد دیگر زندانی‌هایی است که هنوز در ایران هستند. چهار فرانسوی هنوز در ایران هستند و ۱۵ شهروند اروپایی هنوز در ایران گروگان هستند. اولین فکری که در زمان بازگشت به فرانسه داشت، یاد آن‌ها بود ما هم به فکر آن‌ها هستیم. می‌دانیم که برای آن‌ها و ما مبارزه تمام نشده و ما در کنار آن‌ها خواهیم ماند تا مبارزه کرده و همه بتوانند مثل بنجامین و برنارد به خانه بازگردند.»

بلندین بریر افزود: «وقتی ما خبردار شدیم، تلفنی بود که از وزارت خارجه فرانسه به ما شد و گفتند او آزاد شده. جزئیات بیشتری نمی‌توانم بگویم.»

او همچنین گفت: «می‌خواهم این را اضافه کنم که باید همه درباره چهار شهروندی که هنوز در زندان هستند حرف بزنیم. فکر و ذکر ما با چهار گروگان فرانسوی است که هنوز در ایران هستند و در کنار خانواده آن‌ها هستیم و باید مبارزه کرده و آن‌ها را هم به خانه بازگردانیم.»

در میان دیگر شهروندان خارجی یا دو تابعیتی زندانی در ایران می‌توان به کامران قادری و مسعود مصاحب شهروندان ایرانی اتریشی، ناهید تقوی شهروند ایرانی آلمانی، مهران رئوف شهروند ایرانی بریتانیایی و احمدرضا جلالی شهروند ایرانی سوئدی اشاره کرد. همچنین مراد طاهباز شهروند سه تابعیتی ایرانی، آمریکایی، بریتانیایی، سیامک نمازی و عماد شرقی شهروندان ایرانی آمریکایی و شهاب دلیلی، شهروند ایرانی دارای اقامت دائم آمریکا هم در زندان هستند.

XS
SM
MD
LG